„Obłoki jasne nad tobą. Słowo. Obraz. Taniec” – podsumowanie projektu

„Obłoki jasne nad tobą. Słowo. Obraz. Taniec” – podsumowanie projektu
Reklama
Reklama

Stacja Kultura w Rumi zaprasza 20 września o godz. 18:00 na wernisaż fotografii Agnieszki Doborzyńskiej i Bartosza Bańki oraz pokaz filmu Mariusza Hybiaka. Wydarzenie jest podsumowaniem projektu taneczno-edukacyjnego „Obłoki jasne nad tobą. Słowo. Obraz. Taniec”, współorganizowanego przez Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu „Myśl w ruchu 2019.” Wstęp wolny.Motywem przewodnim projektu była twórczość gdańskiego pisarza i poety Pawła Huelle, którego premiera tomiku „Obłoki jasne nad tobą” odbyła się w Stacji Kultura w maju 2018 roku. Wiersze stały się pretekstem do stworzenia teatru tańca, który połączył z pozoru odmienne dziedziny sztuki (poezję, obraz i taniec).

Reklama
Reklama

W przedsięwzięciu uczestniczyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Rumi. W okresie marzec-czerwiec 2019 młodzież wzięła udział w warsztatach tańca klasycznego, współczesnego, improwizacji, jazzu, tańca afrykańskiego oraz w zajęciach kostiumograficznych i performatywnych, a także wybrała się do Opery Bałtyckiej na spektakl „B jak Balet”.
Zwieńczeniem i interdyscyplinarnym podsumowaniem wszystkich zajęć i doświadczeń zebranych w czasie trwania projektu był spektakl przygotowany przez młodzież pod kierunkiem profesjonalnych tancerzy i choreografów.

Wernisaż i pokaz filmu „Obłoki jasne nad tobą. Słowo Obraz Taniec.”
20 września, godz. 18:00. Stacja Kultura w Rumi, ul. Starowiejska 2, 84-230 Rumia. Wstęp wolny!

źródło: Stacja Kultura w Rumi


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *