To ich jedyna szansa na wakacyjne wspomnienia!

Zbiórka środków dla podopiecznych Domu dla Dzieci w Rumi.
fot. Dom Dla Dzieci w Rumi / facebook.com
Reklama
Reklama

Przemierzając internet, natrafiłem na ciekawą inicjatywę podjętą przez wychowawców Domu Dla Dzieci w Rumi. Wspólnie utworzyli oni zrzutkę, której celem jest organizacja dla ich podopiecznych wymarzonych wakacji w 2020 roku. Zebrane środki pozwolą całej grupie wspólnie wypocząć, zapomnieć o smutkach i przeżyć dziecięce chwile beztroski.Dom dla Dzieci w Rumi, prowadzony przez Fundację Rodzinny Gdańsk, jest placówką opiekuńczo-wychowawczą typu socjalizacyjnego. Na co dzień miejsce to zamieszkuje czternaścioro fantastycznych dzieciaków, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w gronie rodziny. Niektóre z nich są niepełnosprawne w stopniu znacznym i umiarkowanym, inne z powodu trudnej sytuacji życiowej są zagrożone niedostosowaniem społecznym. Każde z dzieci pozostających pod opieką Domu dla Dzieci w Rumi wymaga szczególnych oddziaływań opiekuńczo-wychowawczych, edukacyjno-terapeutycznych, a także psychologicznych.

Reklama
Reklama

Cel akcji- podarować wakacje!

Większość z nas ma wspomnienia z wakacji czasów dzieciństwa. Jagodzianki z rodzicami na plaży. Dojenie krowy z babcią na wsi. Łowienie ryb z dziadkiem. Wspólne palenie ogniska z członkami rodziny. Myśl o tych chwilach przywołuje uśmiech i dobre emocje. W życia Podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych często wpisane są traumatyczne, stresujące wydarzenia. Niektórzy z nich nie wiedzą czym są beztroskie wakacje, bo w rodzinnych domach nigdy ich nie doświadczyli.

Celem zrzutki jest zebranie środków umożliwiających pokrycie kosztów związanych z realizacją dwutygodniowego wyjazdu wakacyjnego dla wychowanków Domu dla Dzieci w Rumi. Zebrana kwota w całości zostanie przekazana na potrzeby organizacji wyjazdu- transport, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie uczestników, zapewnienie specjalistycznej kadry, realizację wycieczek, a także profilaktycznych zajęć indywidualnych i grupowych. Wymarzona podróż pozwoli na beztroski odpoczynek, wspaniałą zabawę i nabycie nowych umiejętności.

Dlaczego warto dołączyć do zrzutki?

Wspierając zrzutkę, choćby najmniejszą kwotą, wywołujesz 14 szczerych uśmiechów na twarzach tych, których los potraktował gorzej. Umożliwiasz poznanie nowych miejsc, ludzi, smaków i zapachów- edukujesz! Wyrównujesz szanse. Przywracasz wiarę w to, że niemożliwe nie istnieje. Dzielisz się dobrem- spełniasz marzenia!

Zbiórka środków na wakacje 2020r. dla podopiecznych
Domu dla Dzieci w Rumi odbywa się pod adresem:

https://zrzutka.pl/fkut3h


Uwaga! Powyższy wpis ma charakter czysto „grzecznościowy” i służy jedynie promocji inicjatywy podejmowanej przez Dom Dla Dzieci w Rumi. Nie jestem organizatorem, ani współorganizatorem prezentowanej zrzutki. Wszelkie uwagi, pytania i wątpliwości należy kierować na adres kontaktowy wskazany w powyższym linku – P. J. (autor bloga)Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *