Obostrzenia przedłużone. Jakie miejsca kontroluje policja? Ile wystawiono mandatów?

Obostrzenia przedłużone. Jakie miejsca kontroluje policja? Ile wystawiono mandatów?
Reklama
Reklama

Rząd przedłużył obowiązywanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa do 25 kwietnia. Z kolei policjanci z powiatu wejherowskiego udostępnili dane na temat swoich działań na rzecz walki z wirusem Covid-19.

Przedłużenie obostrzeń do 25 kwietnia

Wciąż odnotowujemy dużą liczbę zajętych respiratorów i łóżek w szpitalach, a także zgonów z powodu COVID-19. Ze względu na wydolność służby zdrowia i troskę o życie obywateli, zadecydowaliśmy o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia” – taki komunikat został umieszczony na oficjalnej stronie rządowej gov.pl. W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja włącznie. Od 19 kwietnia zostaną otwarte żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami.

Reklama
Reklama
  • Hotele i obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m. in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych.
  • Od 19 kwietnia dopuszczona zostaje możliwość uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu (do 25 osób) i uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.
  • 19 kwietnia zostaną otwarte żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci.

Szczegółowe informacje o obostrzeniach dostępne są na stronie rządu.

Rumia i powiat wejherowski. Policja kontroluje, czy obostrzenia są przestrzegane

Z kolei Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie udostępniła dane na temat swoich działań na rzecz walki z wirusem Covid-19. W ciągu ostatnich trzech dni (12-14 kwietnia) mundurowi ujawnili prawie 250 wykroczeń związanych z naruszeniem obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką w przestrzeni publicznej.

Jakie miejsca kontroluje policja?

Mundurowych można spotkać między innymi w środkach komunikacji publicznej, w placówkach handlowych a także we wszystkich miejscach publicznych w powiecie wejherowskim. Funkcjonariusze prowadzą codzienne działania w miejscach publicznych, związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Ile kontroli skończyło się mandatami?

Akcja policji skierowana jest do osób naruszających ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Od poniedziałku (12 kwietnia), przez trzy kolejne dni policjanci ujawnili prawie 250 wykroczeń. Wśród tych ujawnionych wykroczeń aż prawie 150 osób zostało ukaranych mandatami, ponad 90 zostało pouczonych, wobec czterech wnioski o ukaranie zostaną skierowane do sądu.

W swoim komunikacie policjanci zaapelowali także do mieszkańców: „Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą, a stosowanie się do obostrzeń pomaga w walce z pandemią koronawirusa„.

Wiadomości, informacje i komunikaty na temat KORONOWIRUSA w mieście Rumia znajdziecie w osobnej kategorii na blogu – kliknij, aby przejść.

  • “Maseczkowy” problem. Spółdzielnia zwraca uwagę na ważną kwestię
  • #BaltyckieVETO w Rumi? “Nie możemy już dłużej czekać na decyzje…
  • Będą kolejne kontrole policji w galeriach i sklepach w Rumi

(źródło: gov.pl, KPP Wejherowo)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *