Od 1 lipca więcej pociągów SKM Trójmiasto!

skm trojmiasto do wejherowa do rumi koronawirus czerwiec 2020

Od 1 lipca w trasę wyjedzie więcej pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej Trójmiasto! Do rozkładu ma wrócić ok. 65 pociągów zawieszonych na początku pandemii.Reklama Reklama

Szybka Kolej Miejska Trójmiasto poinformowała, że znane są już założenia do nowego rozkładu jazdy, który ma obowiązywać od 1 lipca. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w dużym stopniu uwzględnił wnioski przewoźnika o przywrócenie kolejnych przejazdów. Do rozkładu ma wrócić ok. 65 pociągów zawieszonych na początku pandemii!

Zmiany w rozkładzie SKM Trójmiasto, od 1 lipca 2020 r.:

  • w dni powszednie pociągi SKM pomiędzy Gdynią Chylonią, a Gdańskiem Śródmieściem będą kursować co ok. 10 minut.
  •  pomiędzy Trójmiastem a Wejherowem – kursy co ok. 20 minut. [ta opcja nas najbardziej interesuje, jako mieszkańców Rumi]
  • w soboty – pociągi pojadą co ok. 15 min.
  • w niedziele – co ok. 30 min.
  • wracają pociągi nocne – pojadą co ok. 60 min.

Zmiany dotyczą pociągów elektrycznych i mają obowiązywać do końca roku. Kolej dalej nie ma informacji z UMWP dotyczących ewentualnych zmian na liniach spalinowych PKM. Wkrótce na stronie skm.pkp.pl zostanie opublikowany zaktualizowany rozkład jazdy.

(źródło: SKM Trójmiasto, facebook.com)


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *