Uwaga! Ważny komunikat dla kierowców!

ulica-pomorska-w-rumi-1
Reklama
Reklama

Uwaga, ważny komunikat dla kierowców w Rumi dotyczący zamknięcia ruchu na ul. Pomorskiej!Jak informuje Urząd Miasta Rumi, w związku z przebudową ul. Pomorskiej na odcinku od ronda Unii Europejskiej do ronda Rotmistrza Pileckiego, na czas układania ostatniej warstwy nawierzchni droga zostanie zamknięta dla ruchu kołowego:

Reklama
Reklama
  • W sobotę (20 czerwca) od godziny 7:00 ruch kołowy zostanie wyłączony w obu kierunkach na odcinku od zjazdu na wysokości Lidla do ronda Unii Europejskiej.
  • W niedzielę (21 czerwca) od godziny 5:00 do godziny 20:00 ruch kołowy zostanie wyłączony w obu kierunkach, na całej ul. Pomorskiej.
  • W związku z zamknięciem ruchu kołowego na ul. Pomorskiej wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych „R” i „N30”. Szczegóły poniżej (część „Zmiany w funkcjonowaniu linii ZKM Gdynia”).
  • Wykonawca będzie się starał umożliwić mieszkańcom okolicznych zabudowań dojazd do domów.
  • W przyszłym tygodniu ruch kołowy na ul. Pomorskiej zostanie przywrócony – w obu kierunkach.
  • Za wszelkie utrudnienia z góry przepraszamy.

Mapa – utrudnienia ruchu – ul. Pomorska w Rumi:

(źródło: Urząd Miasta Rumi)

Zamknięcie ul. Pomorskiej – zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

W związku z asfaltowaniem ul. Pomorskiej w Rumi, w dniach 20 i 21 czerwca 2020 r., wystąpią zmiany w funkcjonowaniu autobusów linii R i N30.

Od godz. 7.00 w dniu 20 czerwca (sobota) do ok. godz. 20.00 w dniu 21 czerwca 2020 r. (niedziela) nie będzie możliwości przejazdu autobusów w obu kierunkach ul. Pomorską w Rumi. W czasie zamknięcia autobusy linii R i N30 w kierunku Gdyni kursować będą objazdem: od przystanku Kujawska 02 do przystanku Hutnicza – Działki 01 ul. Gdańską, z zawróceniem na rondzie Pileckiego, Gdańską, Dąbrowskiego i Hutniczą. Na trasie objazdu obowiązywać będzie przystanek tymczasowy Mazowiecka 90 zlokalizowany przy ul. Dąbrowskiego, pomiędzy rondem Unii Europejskiej, a stacją paliw Orlen.

Aby nie wprowadzać pasażerów w błąd, na trasie objazdu kierowcy nie będa się zatrzymywać na przystanku Kujawska 01, który zazwyczaj obowiązuje w kierunku Dworca PKP w Rumi.

W kierunku Rumi Dworca PKP obowiązuje dotychczasowa trasa objazdowa.

W przypadku wcześniejszego otwarcia ulicy, niezwłocznie przywrócona zostanie stała trasa linii w kierunku Gdyni.

Po zakończeniu asfaltowania, na ul. Pomorskiej w Rumi nadal obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu (tak jak dotychczas) do ok. 23 czerwca 2020 r.

(źródło: Urząd Miasta Rumi, ZKM Gdynia)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *