Odśnieżanie chodników i ulic w Rumi – ciąg dalszy (Problemy czytelników)

Odśnieżanie chodników i ulic w Rumi – ciąg dalszy (Problemy czytelników)
Reklama
Reklama

W temacie zimy, opadów śniegu i nieodśnieżanych chodników ponownie napisał do mnie czytelnik bloga, Krystian. O komentarz do sytuacji poprosiłem Urząd Miasta Rumi – odpowiedź znajdziecie poniżej.

To drugi raz, kiedy Krystian zabiera głos w tej sprawie – po raz pierwszy opublikowałem jego przemyślenia we wpisie: Odśnieżanie chodników i ulic w Rumi z 13 lutego 2021 roku. W wiadomości przesłanej za pośrednictwem fanpage’u mieszkaniec opowiada:

Reklama
Reklama

„W dniu dzisiejszym [17.01.2022 – dop. TwR], po niewielkich opadach śniegu, chodniki zamieniły się w lodowiska. Idąc około godziny 15:00, zaobserwowałem, że chodniki posypano piaskiem w niektórych miejscach tylko przy głównych arteriach, jak np. ul. Dąbrowskiego. Na ulice podrzędne przymyka się oko.

W niewielkiej odległości ode mnie, na chodniku przy ul. Warszawskiej chłopiec upadł, co było następstwem utraty przyczepności na oblodzonym chodniku. Na szczęście nic złego sobie nie zrobił. Co by było z osobą w podeszłym wieku, można się tylko domyślać. (…)

Przesłane dzisiaj przykładowe zdjęcia z ul. Warszawskiej i chodnika wzdłuż rzeki Zagórskiej Strugi są tylko namiastką problemu, który dotyczy większości obszarów miasta. (…) Może warto przedyskutować kwestię dbania o wspólne dobro mieszkańców. Zacznijmy od prostych zmian w tych trudnych czasach.”

Urząd miasta odpowiada

O komentarz do sytuacji poprosiłem Urząd Miasta Rumi. Jak się okazuje, firma zajmująca się odśnieżaniem – PUK Rumia – 17 stycznia była na ul. Warszawskiej dwukrotnie. W pierwszej kolejności odśnieżane są główne szlaki komunikacyjne, a następnie mniej uczęszczane ulice i chodniki.

– W przypadku intensywnych opadów śniegu firma zajmująca się zimowym utrzymaniem miasta (PUK Rumia) niezwłocznie podejmuje stosowne działania, angażując wszelkie dostępne siły i sprzęt. Odśnieżanie i likwidacja śliskości odbywa się według następującej kolejności: najpierw na głównych szlakach komunikacyjnych, a następnie na ciągach mniej uczęszczanych – w tym bocznych ulicach i chodnikach – komentuje Anna Borys, naczelnik Wydziału Promocji i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta w Rumi. – Należy zdawać sobie sprawę, że przy obecnych warunkach pogodowych odśnieżanie i posypywanie piaskiem wszystkich chodników, przejść czy jezdni jest bardzo czasochłonne. Poruszając się po mieście, mieszkańcy powinni więc zachować szczególną ostrożność – dodaje naczelnik.

Rumia. Gdzie zgłaszać problemy związane z odśnieżaniem?

Wszelkie zgłoszenia dotyczące zimowego utrzymania miejskiej przestrzeni należy kierować pod numery telefonów: 58 679 65 60, 58 679 65 03 bądź pod adres mailowy: urzad@um.rumia.pl. W godzinach popołudniowych takie zgłoszenie można przekazać do Straży Miejskiej pod numer telefonu: 58 671 94 73

Sygnały od czytelników

Jeśli jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia na terenie Rumi lub po prostu chciałbyś się podzielić ze mną swoimi przemyśleniami o mieście, zapraszam do kontaktu!

Zobacz:

Co dzieje się w Rumi?

Wiadomości, informacje i komunikaty z Rumi znajdziecie w osobnej kategorii na blogu – kliknij, aby przejść.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *