Lodowisko w Rumi. Gdzie pójść na łyżwy? (2023 r.)

Lodowisko w Rumi. Gdzie pójść na łyżwy? (2023 r.)
Reklama
Reklama

Czy w Rumi zostanie otwarte lodowisko? Gdzie zazwyczaj można pojeździć na łyżwach w Rumi i okolicach? Informacje zebrałem poniżej.

W 2019 roku na czas ferii zimowych w Rumi zostało uruchomione syntetyczne lodowisko. Atrakcja była dostępna od 6 do 24 lutego, na boisku ORLIK przy ul. Świętopełka 24. Korzystanie z obiektu było darmowe, podobnie jak wypożyczenie łyżew. Z myślą o tych, którzy dopiero rozpoczynali swoją przygodę z lodowiskiem, przygotowano też tzw. pchacze do nauki jazdy. Niestety, w 2020 i 2021 roku nie mogliśmy skorzystać z lodowiska w Rumi. Wszystko przez trwającą pandemię i wprowadzone obostrzenia.

Reklama
Reklama
lodowisko rumia
Tak wyglądało lodowisko w Rumi w 2019 roku (zdjęcie archiwalne)

W 2022 roku lodowisko na ul. Bukowej znów działało, choć na innych zasadach. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi nawiązał współpracę z prywatnym podmiotem. Lodowisko znajdowało się przy wejściu nr 3, ul. Bukowa/róg ul. Kazimierskiej.

Lodowisko w Rumi funkcjonowało codziennie, w godzinach 8:30-21:30. W wybranych godzinach na terenie lodowiska odbywały się zajęcia grupowe/szkółki.

Lodowisko przy ul. Bukowej w Rumi posiadało prawdziwą taflę lodu oraz oświetlenie. Na miejscu skorzystać można było ze ślizgawek, szkółek, lekcji indywidualnych oraz rodzinnych. Przy lodowisku działała wypożyczalnia i ostrzenie łyżew. Chętni mogli nawet zamówić…sesję zdjęciową.

Lodowisko w Rumi w 2022 roku. Obecnie zarządza nim prywatna firma, we współpracy z MOSiR Rumia. (fot. Urząd Miasta Rumi)

W 2022 roku korzystanie z lodowiska w Rumi nie było bezpłatne (zmiana względem poprzednich lat). Oto obowiązujące ceny: Wejście – 15 zł. Wypożyczenie łyżew – 12 zł. Ostrzenie łyżew – 13 zł. Wynajem tafli na 60 minut – 350 zł. W mojej opinii zaproponowane ceny są dość wysokie. Dla porównania, na lodowisku w Gdyni wstęp kosztuje od 6,00 zł do 12,00 zł (w zależności od rodzaju zniżki). W Wejherowie (przy ZSP nr 2) – normalny: 10 zł, ulgowy: 6zł.

Czy w 2023 roku lodowisko w Rumi zostanie ponownie otwarte?

Niestety, w 2023 roku firma nie zdecydowała się na otwarcie lodowiska w Rumi. Organizatorzy poinformowali o tym mieszkańców za pośrednictwem postu na Facebooku:

„Kochani z wielką przykrością informujemy, że lodowisko w Rumi w sezonie 2022/2023 nie powstanie. Zapraszamy Was na szkółki i lekcje indywidualne do Gdańska i Gdyni gdzie jesteśmy Nauka jazdy na łyżwach i rolkach Gdańsk i Gdynia – lyzwy3city.pl. Do zobaczenia!”

Gdzie w takim razie wybrać się na łyżwy?

Gdynia

Od połowy grudnia 2022 roku miłośnicy jazdy na lodzie mogą skorzystać z nowej gdyńskiej ślizgawki zlokalizowanej na parkingu między halą sportowo-widowiskową Gdynia Arena a Centrum Riviera. Obiekt funkcjonuje 7 dni w tygodniu.

Lodowisko w Gdyni (fot. gdynia.pl)

Uczniowie gdyńskich szkół uczestniczący w lekcjach wychowania fizycznego ze ślizgawki korzystać będą nieodpłatnie. Pozostałych zainteresowanych obowiązywać będzie cennik, w którym zawarte są ulgi.

Jednorazowe pełnopłatne wejście kosztuje 14 zł, ulgowe 8 zł – za każdą rozpoczętą godzinę. Osoby posiadające ważną Kartę Mieszkańca, z uprawnieniami Karty Gdynia Rodzinna lub Karty Gdynia Senior Plus zapłacą o 2 zł mniej. Dostępne będą również karnety, dzięki którym osoby częściej korzystające z lodowiska zyskają jedno wejście ekstra.

Wejherowo

Lodowisko przy Szkole Podstawowej nr 8 jest nieczynne ze względu na wysokie ceny energii elektrycznej. Mieszkańcy mogą korzystać za darmo ze sztucznego lodowiska na Placu Jakuba Wejhera, które nie potrzebuje prądu. Lodowisko na rynku jest jedną z atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego, jednak będzie dostępne dla wejherowian do końca stycznia 2023 roku.

(zdjęcie tytułowe: pexels.com)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *