„Oleńka” z Rumi skończyła 102 lata

„Oleńka” z Rumi skończyła 102 lata
Reklama
Reklama

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin dla Aleksandry „Oleńki” Sychowskiej! Rumianka skończyła 102 lata, a uczestniczkę Powstania Warszawskiego odwiedził przy tej okazji wiceburmistrz Rumi Ariel Sinicki.

Aleksandra Sychowska ( z domu Dąbrowska) podczas II wojny światowej jako „Oleńka” była łączniczką na terenie stołecznego śródmieścia. Jest rodowitą warszawianką. Po wybuchu niepodległościowego zrywu przyłączyła się do powstańców jako ochotniczka.

Reklama
Reklama

Po wojnie przez wiele lat mieszkała w Kościerzynie, gdzie była aktywna zawodowo jako pracownik samorządowy i działaczka kulturalna. Aktualnie „Oleńka” jest jedną z zaledwie 400 żyjących osób, które brały udział w Powstaniu Warszawskim. W 2022 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Uczestniczkę powstania życiowe losy w 1998 roku zawiodły do Rumi, gdzie mieszkają też jej dwaj synowie z rodzinami. Obecnie pani Aleksandra niestety coraz silniej odczuwa problemy zdrowotne wynikające z zaawansowanego wieku i przebywa pod całodobową opieką.

W dzień swoich urodzin, czyli 20 lutego, Pani Aleksandra odebrała życzenia i upominki od władz miasta. W imieniu władz miasta wizytę solenizantce złożył wiceburmistrz Ariel Sinicki.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *