Operator: „Rowery Mevo biją rekordy popularności”

Reklama
Reklama

Jak poinformowała firma NB TRICITY, operator Systemu Roweru Metropolitalnego MEVO, w czerwcu pojazdy były średnio wypożyczane po ok. 15-16 tysięcy razy dziennie. Od minionego poniedziałku (10 czerwca) na ulice gmin wyjeżdżają kolejne, nowe partie jednośladów. Najwięcej przybędzie ich w lipcu, tak aby do połowy sierpnia dostępna była pełna flota – 4080 sztuk.Bardzo intensywnie pracujemy nad poprawą i doskonaleniem systemu. Nasz serwis działa dzień i noc, 7 dni w tygodniu, dbając o systematyczne doładowywanie baterii i naprawiając uszkodzone rowery. Robimy wszystko, aby mieszkańcy metropolii mogli korzystać każdego dnia przynajmniej z 98 proc. obecnie dostępnej floty, czyli ponad 1200 rowerów – powiedział Paweł Orłowski, prezes Nextbike Polska.

Reklama
Reklama

Nowe rowery zostaną oznaczone dodatkowymi naklejkami na osłonie bagażnika i skrzydełkami z informacjami o możliwości zgłaszania uwag do testowanych pojazdów z II etapu wdrożenia. Oznaczenia wyróżniać się będą także sześciocyfrową numeracją przygotowaną na czas testów. Pełna flota Mevo będzie dostępna do połowy sierpnia.

Najbardziej cieszy mnie fakt, że użytkownicy tak chętnie korzystają z Mevo. Nasze statystyki niemal każdego dnia biją rekordy – dodał Paweł Orłowski.

Od momentu uruchomienia Mevo, czyli od 26 marca do 8 czerwca, w systemie zarejestrowało się ponad 103 tys. użytkowników. Łącznie rowery były wypożyczane ponad 690 tys. razy. Najwięcej wypożyczeń było w tym czasie w Gdańsku – 380 tys., Gdyni – niemal 174 tys. oraz Sopocie – blisko 36 tys.

źródło: rowermevo.pl / Urząd Miasta Rumi


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *