Zagrajmy w „plażówkę”! Boiska do siatkówki przy SP nr 9 są już gotowe!

Zagrajmy w „plażówkę”! Boiska do siatkówki przy SP nr 9 są już gotowe!
Reklama
Reklama

Od dziś (14 czerwca) mieszkańcy Rumi mogą już korzystać z nowych boisk do siatkówki plażowej przy Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi! W mini-otwarciu obiektu uczestniczyli m.in. trener i inicjator inwestycji Robert Sawicki oraz przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki.Boiska do siatkówki plażowej mają wymiary 8×16 m. Tuż obok nich znajdują się trybuny dla publiczności. Wyposażenie obiektu jest zgodne z wytycznymi Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB). Całość zajmuje około 437 m2.

Reklama
Reklama

Inwestycja realizowana jest w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego. W 2018 roku projekt zdobył 635 głosów i zajął 9. miejsce. Obiekt jest ogólnodostępny, zatem korzystać z niego mogą nie tylko uczniowie, ale i wszyscy mieszkańcy miasta oraz goście.

Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi prowadzi klasy o profilu sportowym, ze szczególnym uwzględnieniem piłki siatkowej jako wiodącej dyscypliny. Boiska są więc doskonałą przestrzenią do letnich treningów.

źródło: opracowanie własne / Urząd Miasta Rumi


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *