Orszak Trzech Króli w Rumi

orszak trzech kroli rumia 2020 3
Reklama
Reklama

Przed nami już dziewiąta edycja orszaku organizowanego z okazji Święta Trzech Króli (6 stycznia). Uroczysty przemarsz rozpocznie się pod parafią pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Kościelna)w Rumi, a zakończy przy rondzie św. Jana Pawła II, gdzie będzie czekała scena i atrakcje towarzyszące.

Święto Trzech Króli w Rumi. Msza święta, przemarsz oraz uroczystości na scenie

Obchody rozpoczną się w sobotę 6 stycznia o godzinie 11:00 od mszy świętej w rumskiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Kościelna).

Reklama
Reklama

Tuż po mszy wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli, będą mogli formować pochód przed kościołem. Rozpoczęcie Orszaku jest planowane na godzinę 12:15.

Organizatorzy zaplanowali uroczyste rozpoczęcie, po którym nastąpi przemarsz ulicami: Kościelną, Mostową, Wiązową, Borówkową, Chełmińską i Dębogórską. Orszak dotrze do ronda Jana Pawła II, gdzie przy pomniku rozpoczną się uroczystości na scenie.

fot. Urząd Miasta Rumi

W programie tej części wydarzenia znalazł się pokłon trzech króli świętej rodzinie, poczęstunek dla mieszkańców, koncert kolęd w wykonaniu chóru św. Cecylii pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego oraz symboliczna inauguracja bicia „złotego rumskiego” – okolicznościowej monety z okazji 800-lecia Rumi.

fot. Urząd Miasta Rumi

Święto Trzech Króli w Rumi. Program uroczystości:

  • 11:00 – Msza Święta w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Kościelna).
  • ok. 12.15 – Uroczyste rozpoczęcie Orszaku Trzech Króli. Przejście ulicami: Kościelną, Mostową, Wiązową, Borówkową, Chełmińską i Dębogórską, do ronda Jana Pawła II, pod pomnik św. Jana Pawła II. Pod pomnikiem św. Jana Pawła II rozpoczną się uroczystości na scenie.
fot. Urząd Miasta Rumi

Organizatorem Orszaku Trzech Króli w Rumi jest Fundacja Słowo. Wydarzenie wspierają miasto Rumia oraz Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Orszak objął swoim honorowym patronatem abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Gdzie w Rumi (i bliskiej okolicy) warto spędzać wolny czas? Jakie są najważniejsze wydarzenia kulturalne i rozrywkowe w Rumi? Dowiesz się w kategorii: Impreza, wydarzenia i kultura (kliknij, aby przejść).

Wpis opracowałem na podstawie: Informacja prasowa / Urząd Miasta Rumi / Fundacja SŁOWO

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *