Oszustwo „na syna” w Rumi

Oszustwo „na syna” w Rumi
Reklama
Reklama

Mieszkanka Rumi straciła prawie 4500 zł po tym, jak oszust podszył się pod jej syna i poinformował, że potrzebuje pilnie pieniędzy.

O zdarzeniu poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

Reklama
Reklama

Oszust napisał do kobiety poprzez internetowy komunikator. Zgodnie z wymyśloną historią, „syn” miał mieć drobny wypadek: dotychczasowy telefon wpadł mu do toalety i został zalany.

Kobieta próbowała oddzwonić pod numer, z którego otrzymała wiadomość, jednak przeszkodą w odebraniu połączenia miał być „uszkodzony mikrofon”. Za przelane pieniądze, mężczyzna miał kupić nowy telefon.

Ostatecznie, na konto oszusta za pomocą szybkiego przelewu wpłynęło prawie 4500 zł.

Co robić w takiej sytuacji? Policjanci przypominają i apelują:

W każdej sytuacji, kiedy kontaktuje się z tobą ktoś, kto nagle pilnie potrzebuje pieniędzy, a historia, którą przedstawia nawet wydaje się z pozoru wiarygodna:

  • Po pierwsze, staraj się nie panikować i nie działać pod presją czasu. Pośpiech w takiej sytuacji nie jest wskazany.
  • Nie przelewaj pieniędzy i zweryfikuj informację. Koniecznie zadzwoń na numer osoby, która zwraca się do ciebie z prośbą. Może się bowiem okazać, że bez problemu syn czy córka odbierze rozmowę.
  • Jeśli nie możemy się skontaktować z synem/ córką, spróbuj nawiązać kontakt z koleżanką czy kolegą córki/syna. Jeżeli dziecko jest już dorosłe, spróbuj skontaktować z kimś bliskim naszego dziecka (np. z żoną czy mężem) czy z miejscem pracy, aby potwierdzić lub wykluczyć takie zdarzenie.

(wpis opracowałem na podstawie informacji KPP Wejherowo / zdjęcie tytułowe: canva.com)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *