Gdzie dobrze zjeść w Rumi? Gdzie można zamówić coś na wynos?

Gdzie dobrze zjeść w Rumi? Gdzie można zamówić coś na wynos?
Reklama
Reklama

Skąd zamówić jedzenie w Rumi? Gdzie zjeść będąc w Rumi? Sprawdzam, podając przy tym restauracje z dobrymi opiniami użytkowników!

„Czy w Rumi były kiedyś Kuchenne Rewolucje?”

Jedna z czytelniczek, Maria, zapytała mnie ostatnio czy Rumię odwiedziła kiedyś Magda Gessler i jej Kuchenne Rewolucje. Otóż, nie. Czy wynika to z tego, że mamy najlepszą gastronomię? 😉 Otóż…hm. Trudno powiedzieć.

Reklama
Reklama

Nie wiem, czy pytanie wynikało z niezadowolenia poziomem restauracji w Rumi, czy może wręcz przeciwnie – nasze restauracje są tak dobre, jakby ręce przy organizacji ich pracy maczała Magda Gessler.

Gdzie w takim razie jedzą mieszkańcy Rumi? Postanowiłem sprawdzić, które miejsca w Rumi cieszą się najlepszymi opiniami mieszkańców.

Gdzie zjeść w Rumi?

Można powiedzieć, że liczba lokali gastronomicznych w Rumi jest bardzo „płynna”. Dominują restauracje fast-food. Najwięcej jest (i chyba zawsze było) pizzeri. Według Google Maps, pizzę możemy zjeść w aż 20 lokalizacjach. Kebab – w 8. Najsłynniejsza jest jednak restauracja Pod Złotymi Łukami, znajdująca się na ul. Grunwaldzkiej 2a.

Tak, chodzi o McDonalda w Rumi, króla fast-foodów (Ocena w Google Maps: 4.1/5, liczba ocen: 6 810). Nie byle jakiego zresztą, bo jednego z najlepiej zarabiających w Polsce (lokalizacja po drodze na Półwysep „robi robotę”). Kilkaset metrów dalej jest zresztą Burger King, ale jakby to powiedzieli lokalsi: on już nie nasz, on z Redy jest.

Restauracje w Rumi wg Google Maps (październik 2023)

Gdzie warto zjeść w Rumi? Sprawdziłem, jakie mamy restauracje w Rumi i które z nich mają najlepsze oceny wystawione przez klientów. Pomagałem sobie za pomocą serwisu Google Maps. Kierowałem się zasadą: Im więcej opinii mieszkańców, tym lepiej. 🙂 Uwaga, przyjąłem, że restauracja musi mieć co najmniej 100 opinii i ocenę powyżej/conajmniej 4.0, aby została uwzględniona na liście.

Listę restauracji w Rumi możecie znaleźć na przykład klikając w ten link, który przeniesie Cię do wyszukiwarki w Mapach Google. 🙂

W ramach projektu Tymczasem w Rumi bardzo często współpracuje z miejskimi instytucjami oraz lokalnymi firmami. Jeśli organizujesz ciekawą akcję na terenie miasta – napisz, jestem w stanie pomóc Ci dotrzeć do mieszkańców! 

Jakie miejsca w Rumi polecacie? Dajcie znać w komentarzach!

A gdzie Wy lubicie dobrze zjeść w Rumi? Czy w Rumi faktycznie potrzebne są „Kuchenne Rewolucje” Magdy Gessler? Czekam na Twoją opinię. 🙂

Więcej wpisów tego typu znajdziesz w kategorii: GDZIE W RUMI…?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

8 Comments

 1. Patrycja

  Zdecydowanie zabrakło Restauracji Rumiana w Białym Dworku jest tam mega pysznie 😍

 2. Restauracje

  Przydało by się zaktualizować listę. Z podanych restauracji, wielu już nie ma.

 3. Ala

  Dzień dobry
  Gdzie w Rymi będzie można kupić choinkę i od kiedy ?:)

 4. Rafik

  Ktoś wie dlaczego zamknięto Canadian Burgera?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *