Reklama Reklama

Pierwsze miejsce dla młodych aktorów z Rumi!

Zespół teatralny „BAMBO”, złożony z młodzieży uczęszczającej na co dzień do Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi, zajął pierwsze miejsce na XXX Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych “HECA” w Płocku.Reklama Reklama

Festiwal Teatralny Dzieci i Młodzieży „HECA” w Płocku, trwający od 13 do 15 czerwca, to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów. Rumska grupa znalazła się wśród 17 najlepszych dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych z całej Polski. Na scenie zobaczyliśmy przedstawienia grup m.in. z Warszawy, Krakowa, Rybnika, Zielonej Góry, Nadarzyna, Łodzi czy Białegostoku. Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wybrać przedstawienia, które zasłużyły na największe uznanie.

Młodzież z Rumi wystawiła spektakl „Baśń o Rycerzu bez Konia”, na podstawie scenariusza Marty Guśniowskiej, w opracowaniu i reżyserii Anny Bronowickiej. Wspaniały występ zagwarantował jej pierwsze miejsce oraz Złotą Maskę! Gratulacje!

Obsada aktorska: Marceli Bisewski, Michał Bach, Emma Moza, Zuzia Szulist,   Laura Rettig, Kacper Tumiński, Eryk Moza, Amelia Wójtowicz, Weronika Przychodzeń, Marta Przychodzeń, Maja Mierzejewska, Patrycja Bronk, Anna Staniszewska, Julia Darga, Amelia Miszka, Maja Patek


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *