IV Rumski Rajd „W drodze po szpik”. Dziesiątki nowych dawców!

Głównym celem wydarzenia, które odbywało się 15 czerwca przy Miejskim Domu Kultury w Rumi, jest szerzenie świadomości na temat nowotworów krwi. W ramach rajdu chętni mogli także się zarejestrować w bazie Fundacji DKMS. Akcji towarzyszył przejazd i wystawa klasycznych pojazdów oraz rodzinny piknik. Uczestnicy mogli również spróbować szczęścia w loterii oraz skorzystać z atrakcji towarzyszących.

Za nami IV Rumski Rajd „W drodze po szpik”, dzięki któremu do bazy potencjalnych dawców szpiku dołączyło 40 osób. Jak podkreślają organizatorzy akcji, jest to duży sukces.Reklama Reklama

Głównym celem wydarzenia, które odbywało się 15 czerwca (sobota) przy Miejskim Domu Kultury w Rumi, jest szerzenie świadomości na temat nowotworów krwi. W ramach rajdu chętni mogli także się zarejestrować w bazie Fundacji DKMS. Akcji towarzyszył przejazd i wystawa klasycznych pojazdów oraz rodzinny piknik. Uczestnicy mogli również spróbować szczęścia w loterii oraz skorzystać z atrakcji towarzyszących.

Chcemy ogromnie podziękować osobom, które dołączyły do bazy dawców, a także właścicielom samochodów, którzy zawitali do Rumi, by ubarwić ten dzień. Dziękujemy także mediom, które nagłośniły akcję. Największe podziękowania należą się jednak wolontariuszom, bez których nie byłoby tej akcji – podkreślają organizatorzy rajdu: Adam Januszewski oraz Michał Gaj.

7MdwnrfhVDSKHUz0vIkyLXB3Tp1tmACYNqQZlbuFJgaeEG4c9is65O8ojPRW 1024x683
fot. Agnieszka Gryzik / Urząd Miasta Rumi

Rumski Rajd „W drodze po szpik” to charytatywny rajd o charakterze edukacyjno-informacyjnym. Inicjatywa ma zachęcić odbiorców, by rejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku. Wydarzenie stanowi również podziękowanie dla wszystkich, którzy swój szpik już oddali, dając drugiemu człowiekowi szansę na powrót do zdrowia.

źródło: Urząd Miasta Rumi


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *