Reklama Reklama

Pijany kierowca i ujęcie obywatelskie w Rumi

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie, w środę (15 grudnia) doszło do zatrzymania dwóch pijanych kierowców w naszym regionie.

Reklama Reklama

Policjanci z wejherowskiej drogówki w środowy poranek zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich spowodował kolizję – najpierw uderzył w skodę, a potem w znak drogowy, który przewrócił się na jadący z naprzeciwka samochód marki Audi. Pijany kierowca swoją jazdę zakończył wjeżdżając w ogrodzenie posesji. W organizmie mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu.

Następnie, po godzinie 12:00 w Rumi, dzielnicowi pojechali na interwencję w związku z ujęciem obywatelskim 59-latka, który miał kierować samochodem pod wpływem alkoholu. Po przyjeździe na miejsce, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i doprowadzili go do jednostki Policji, aby sprawdzić jego trzeźwość. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi uniemożliwili mu kontynuowanie dalszej jazdy.

Teraz obaj kierowcy muszą liczyć się z konsekwencjami, ponieważ za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. 

(źródło: KPP Wejherowo)

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *