Pijany kierowca w Rumi. Czy straci samochód?

Pijany kierowca w Rumi. Czy straci samochód?
Reklama
Reklama

Policjanci z Komisariatu Policji w Rumi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego. W trakcie legitymowania obcokrajowca wyczuli od niego woń alkoholu.

Do zdarzenia doszło w czwartek (4 kwietnia), na ul. Rajskiej. Przeprowadzone badanie alko-testem potwierdziło, że 35-latek jest nietrzeźwy, miał w organizmie 2 promile alkoholu. W związku z tym został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Reklama
Reklama

Aktualizacja, 08.04.2024 r.:

Warto zaznaczyć, że zdarzenie zostało opisane w różny sposób przez Komendę Powiatową Policji w Wejherowie i Straż Miejską w Rumi. Poniżej komunikat ze strony https://sm.rumia.pl/:

W dn. 04.04.2024r. ok. godz. 17.10 po zgłoszeniu od zaniepokojonych mieszkańców patrol Straży Miejskiej w Rumi udali się w okolice ul. Rajskiej aby sprawdzić informację o podejrzanie zachowującym się kierowcy pojazdu marki Ford.

Na miejscu strażnicy ujawnili kierowcę, od którego czuć było wyraźnie woń alkoholu. Mężczyźnie uniemożliwiono dalszą jazdę; ujęto go i wezwano na miejsce patrol policji celem dalszych czynności.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili stan nietrzeźwości kierowcy (ok. 2 promili w wydychanym powietrzu) i w związku z popełnionym przestępstwem zatrzymali go.


Samochód którym jechał został zabezpieczony. 14 marca 2024 roku weszły w życie przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów kierowcom mającym we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. Przepadek auta ma być stosowany także wtedy, gdy kierowca spowoduje wypadek przy zawartości powyżej promila alkoholu we krwi lub w sytuacji recydywy.

Niebawem mężczyzna zostanie przesłuchany i niewykluczone, że usłyszy zarzuty dotyczące kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn odpowie przed sądem. Przepisy za to przestępstwo przewidują karę pozbawienia wolności do lat 3, sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz przepadek samochodu lub jego równowartości.

(wpis opracowałem na podstawie komunikatu Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *