Pijany kierowca wjechał w barierki

Pijany kierowca wjechał w barierki
Reklama
Reklama

Dziś w godzinach porannych doszło do kolizji na ul. Sobieskiego w Rumi. Pijany kierowca wjechał w barierki energochłonne, blokując przy tym cały pas jezdni.

Informacje na temat zdarzenia udostępniła w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

W czwartek (12 maja) przed godziną 6:00 dyżurny Komisariatu Policji w Rumi otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca Toyoty uderzył w bariery energochłonne na ul. Sobieskiego. Na miejsce pojechali policjanci prewencji z Rumi oraz wejherowskiej drogówki.

Pijany kierowca wjechał w barierki na ul. Sobieskiego (fot. KPP Wejherowo)

Mundurowi ustalili, że 45-letni kierowca Toyoty, jadąc w kierunku Wejherowa, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, a następnie stracił panowanie nad samochodem i uderzył w bariery energochłonne. Pojazd zablokował prawy pas jezdni.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy. Okazało się, że miał około 2,5 % alkoholu w organizmie. Nie posiadał też uprawnień do kierowania, z uwagi na wcześniejsze zatrzymanie prawa jazdy – stracił je (uwaga, uwaga) za kierowanie w stanie nietrzeźwości (sic!).

W samochodzie znaleziono butelkę alkoholu. (fot. KPP Wejherowo)

Mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości bez uprawnień oraz spowodowanie zdarzenia drogowego.

Zobacz również:

https://tymczasemwrumi.pl/2022/05/11/mezczyzna-zaatakowal-nozem-i-przedmiotem-wygladajacym-jak-bron/
https://tymczasemwrumi.pl/2022/05/12/co-oznaczaja-zolte-znaki-z-czolgiem-na-dk-nr-6-w-rumi-wyjasnienie/

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *