Piłeś? Nie jedź! Nawet MEVO.

mevo, rower, pijany rowerzysta, sopot
Reklama
Reklama

Sytuacja z „podwórka sąsiadów”, ale przecież MEVO jest systemem metropolitarnym, więc równie dobrze mogła wystąpić u nas. 🙂

W sobotę około godz. 2.30 policjanci drogówki zauważyli na ul. 3 Maja w Sopocie jadących po chodniku dwóch rowerzystów. Funkcjonariusze od razu postanowili zatrzymać ich do kontroli. Ci jednak, na widok mundurowych, zmienili kierunek jazdy i chcąc uniknąć kontroli drogowej próbowali odjechać policjantom. Na sąsiedniej ulicy funkcjonariusze wylegitymowali cyklistów. Okazało się, że są to dwaj 26-latkowie z Gdańska i woj. śląskiego. Z uwagi na wyczuwalną woń alkoholu mundurowi sprawdzili ich trzeźwość i ustalili, że każdy z nich ma ok. 1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Reklama
Reklama

Podczas kontroli rowerzyści tłumaczyli się policjantom, że chcieli wypróbować elektryczne rowery. Rowery zostały odstawione w wyznaczone miejsce, a dwóch 26-latków za popełnione wykroczenie zostało ukaranych mandatami karnymi w kwocie 500 zł.

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 87 § 1a kodeksu wykroczeń osoba, która znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu rower, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

źródło: pomorska.policja.gov.pl

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *