Plac zabaw dla dorosłych w Rumi? Dlaczego nie!

plac zabaw dla doroslych rumia
źródło zdjęcia: voiceofplay.org
Reklama
Reklama

Słynny grecki filozof, Wiz Khalifa, mawiał kiedyś: „pracuj ciężko, ale baw się jeszcze ciężej!”. Wyznawczynią tej myśli prawdopodobnie jest także Pani Ela, mieszkanka Rumi, która zwróciła się do mnie na fanpage’u z ciekawą inicjatywą stworzenia w Rumi placu zabaw…dla dorosłych!Place zabaw dla dorosłych (na przykład taki, jak widzicie na zdjęciu tytułowym) dzięki swojej zagadkowej, wymagającej podjęcia wyzwania konstrukcji pozwalają w przyjemny sposób utrzymać formę zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Jak tłumaczy czytelniczka i rumianka, Pani Ela, idea postawienia takiej konstrukcji w Rumi przyszła jej do głowy podczas jednego ze spacerów.

Reklama
Reklama

– Pomyślałam że dzieciaki mają sporo frajdy na placach a dorośli tak tylko stoją i patrzą. To prawda, są u nas siłownie plenerowe, ale czegoś takiego do treningu cardio czy choćby czystej zabawy na torze przeszkód niestety nie ma, a szkoda – opowiada w rozmowie Pani Ela.

W Polsce pierwszy plac zabaw dla dorosłych powstał w Warszawie (dzielnica Ursus), w 2017 roku. Oprócz standardowych już huśtawek i zjeżdżalni, „duże dzieci” mogą na nim skorzystać m.in. z trampoliny, krzesła z kółkami gimnastycznymi, zjazdu strażackiego czy zjazdu linowiego na tyrolce. Inwestycja powstała w ramach tamtejszego budżetu obywatelskiego z podziałem na dzielnice, gdzie zdobyła 1023 głosy. Kosztowała około 218 000 zł.

– Przeszukując internet natrafiłam na przykłady tego typu konstrukcji z innych stron świata. Jest to coś ala tor przeszkód do crossfitu, z linami jak w „małpim gaju”, które są w stanie utrzymać dorosłego człowieka. Zamiast opon do przeskakiwania wykorzystana jest stabilniejsza konstrukcja. Można by było też zainstalować duża huśtawkę – podaje przykłady Pani Ela.

fot. facebook.com/pg/PlacZabawDorosli/

Jak powyższy pomysł komentują rumscy urzędnicy? Na razie, dość zachowawczo, na oficjalnym fanpage’u miasta:
Przekażemy sugestię do odpowiedniego wydziału. Zobaczymy, co da się zrobić. Oczywiście zachęcamy również do składania podobnych projektów w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego – czytamy w odpowiedzi na post mieszkanki.

A co Wy sądzicie o tym, aby w Rumi powstał pierwszy w okolicy plac zabaw dla dorosłych? Korzystalibyście z zamontowanych na nim urządzeń? Koniecznie dajcie znać w komentarzach. 🙂


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

6 Comments

 1. Beata

  Świetny pomysł – ma mój głos w BO 🙂

 2. cwiklok

  Cudownie.Niech powstanie taki plac zabaw.

 3. Rumia

  Tak. Trafiony pomysl. Silownie sa ok ale dla niektorych moga byc troche nudne.

  W Rumi brakuje fajnych miejsc.

 4. Rumianka

  Jak najbardziej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *