Plaga hulajnóg w Rumi? [Sygnały mieszkańców]

Plaga hulajnóg w Rumi? [Sygnały mieszkańców]
Reklama
Reklama

Czy denerwują Cię porozrzucane hulajnogi elektryczne w Rumi? Choć to ekologiczny sposób przemieszczania się po mieście, ich poprawne użytkowanie wymaga również „ekologicznego” myślenia. Pozostawienie hulajnogi na chodniku czy środku ulicy może skutkować chaosem i utrudniać codzienne życie.

W sprawie hulajnóg elektrycznych w Rumi napisał do mnie jeden z mieszkańców, Paweł. Jako przykład miejsca, gdzie są one pozostawiane w niewłaściwy sposób, podaje on węzeł w Rumi Janowie.

Reklama
Reklama

Dzień dobry. Piszę, bo gryzie mnie sprawa z hulajnogami, które są pakowane przez użytkowników w niewłaściwych miejscach. Przykład: Rumia Janowo. Węzeł przesiadkowy po remoncie, wiata dla rowerów jest przy parkingu a idioci muszą zostawiać hulajnogi w przejściu i co gorsza na drodze dla niepełnosprawnych. Załączam zdjęcia.

…osób z niepełnosprawnością, czy chociażby par spacerujących z dziecięcym wózkiem.

Jak rozwiązać ten problem? Zwiększyć liczbę stacji parkingowych dla hulajnóg? Postawić na edukację i kampanie informacyjne? Być może one pomogą uświadomić mieszkańców o konieczności dbania o estetykę miasta. W końcu wszyscy jesteśmy za nią współodpowiedzialni.

Problemy mieszkańców Rumi

Więcej tematów, które martwią mieszkańców Rumi i o których piszą do mnie czytelnicy znajdziesz w dziale: “Problemy mieszkańców”. Swoją propozycję możesz przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: kontakt@tymczasemwrumi.pl.

Przeczytasz tam np. o nielegalnych pojemnikach na odzież używaną w Rumi.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *