Pojemniki na odzież używaną w Rumi

kontenery na ubrania rumia tymczasem w rumi blog pawel jaloszewski
Reklama
Reklama

Metalowe kontenery, do których można wrzucić używaną odzież, znajdują się w wielu miejscach Rumi. Jak się okazuje, nie zawsze zostały postanowione zgodnie z prawem.

Kilka dni temu na moją skrzynkę mailową trafił sygnał od „Rycha”. Mieszkaniec zgłosił mi problem dotyczący ulicy Jałowcowej i znajdujących się na niej kontenerów na ubrania. Przyciągnęły jego uwagę, ponieważ nie ma na nich loga Caritasu, ani żadnych numerów kontaktowych. „Mało kto się nimi zajmuje i wokół ciągle jest śmietnik” – raportował rumianin.  

Reklama
Reklama
Kontenery na ubrania, ul. Jałowcowa w Rumi
Kontenery na ubrania, ul. Jałowcowa w Rumi (zdjęcie czytelnika)

Według czytelnika kontenery stanęły na terenie należącym do miasta Rumi nielegalnie. Czy podejrzenia „Rycha” są słuszne? Zapytałem w rumskim urzędzie.

-Teren wokół kontenerów został zgłoszony do uprzątnięcia. Jeżeli chodzi natomiast o same pojemniki, to nie było zgody na ich postawienie na terenie miejskim. Obecnie staramy się ustalić właściciela i zobligować go do ich usunięcia. Jeżeli, to się nie uda pojemniki zostaną przez nas usunięte – zapowiedziała Anna Borys, Naczelnik Wydziału Promocji i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Rumi.

Z pewnością nie jest to problem, który powstał w ciągu ostatnich tygodni czy miesięcy. O chaosie panującym wokół pojemników na używane ubrania pisaliście do mnie chociażby w maju 2020 roku. Wówczas swoimi spostrzeżeniami podzielili się ze mną Dawid i Grzegorz. Choć zrobili to w osobnych wiadomościach, oboje poruszyli temat rozrzuconej odzieży, notorycznie zalegającej w okolicy pojemników przy ul. Kapitańskiej w Rumi.

kontenery na ubrania rumia tymczasem w rumi blog pawel jaloszewski
Pojemniki na odzież używaną przy ul. Kapitańskiej w Rumi (zdjęcie od czytelnika, Dawida, 2020 r.)
Pojemniki na odzież używaną przy ul. Kapitańskiej w Rumi (zdjęcie od czytelnika, Dawida, 2020 r.)

Gdzie mieszkańcy Rumi mogą zgłosić swoje zastrzeżenia co do czystości wokół pojemników? Co mogą zrobić, jeśli podejrzewają, że ich właściciel narusza prawo? Na pewno warto zacząć od poinformowania miejskiego ratusza. Zostałem zapewniony, że urzędnicy zrobią wszystko, aby takie pojemniki zostały usunięte. Kontakt telefoniczny do Urzędu Miasta Rumi: (58) 679 65 00. E-mail: urzad@um.rumia.pl

Gdzie w Rumi oddać niepotrzebne ubrania i rzeczy?

OK, a gdzie w takim razie możesz oddać rzeczy, które dotychczas wrzucałeś do kontenerów? Jakiś czas temu postanowiłem poświęcić osobny wpis na blogu sklepowi “Dobry Uczynek”, który zysk ze sprzedaży wszystkich swoich „produktów” przeznacza na cele charytatywne. Sklep znajduje się przy ul. Dąbrowskiego w Rumi. Kliknij tutaj, aby przejść do wpisu.

sklep charytatywny dobry uczynek w rumi
Sklep „Dobry Uczynek” w Rumi

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale: “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: kontakt@tymczasemwrumi.pl.

Zobacz:

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

  1. Adam

    mieszkańcy ul. Jachtowej oraz Kapitańskiej proszą Radną o zabranie pojemników na ich wcześniejsze miejsce, bliżej placu zabaw, miejsca zamieszkania Pani Radnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *