Pobicie na ulicy Dąbrowskiego w Rumi (Aktualizacja)

rumia pobicie policja
Reklama
Reklama

Na fanpage’u Tymczasem w Rumi otrzymuje coraz więcej sygnałów o bardzo przykrym i absolutnie niedopuszczalnym wydarzeniu, do jakiego miało dojść dzisiejszego popołudnia na ulicy Dąbrowskiego w Rumi.Według relacji świadków, 18 grudnia (środa) około godziny 13:00 lub 14:00 na ulicy Dąbrowskiego w Rumi miało dojść do pobicia kilku przechodniów. Sprawca miał zaatakować starsze osoby przebywające w pobliżu przystanku autobusowego. Agresor opisywany jest jako mężczyzna w niebieskiej kurtce, krótkich białych spodenkach i sportowym obuwiu. W mediach społecznościowych pojawiło się nawet jego zdjęcie (którego, z oczywistych względów, nie będę tutaj publikował).

Reklama
Reklama

O potwierdzenie zdarzenia i więcej informacji poprosiłem Straż Miejską w Rumi oraz Rzecznika Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Jak tylko otrzymam odpowiedź, zaktualizuję wpis.

Aktualizacja z dn. 19.12.2019 r. (czwartek):

Uzyskałem mailowe potwierdzenie wystąpienia takiego zdarzenia od Romana Świrskiego, komendanta Straży Miejskiej w Rumi:

W dniu wczorajszym [18 grudnia] ulicą Dąbrowskiego szedł mężczyzna, który bił „kogo spotkał”. Straż Miejska w krótkim czasie dostała 2 zgłoszenia w tej sprawie z informacją, że do Policji nie można się dodzwonić. Zgłaszający podawali rysopis i strój sprawcy. O tyle ciekawy, że mężczyzna był w krótkich spodenkach. Dyżurny natychmiast zarządził poszukiwania. 15 minut później sprawca pobić został ujęty na ul. Dąbrowskiego przez strażników i doprowadzony do Policji. Nieprawdziwą jest informacja podana przez kogoś na Facebooku, że to Policja ujęła sprawcę. Dokonali tego samodzielnie strażnicy miejscy.

Uwaga! Pokrzywdzeni w zdarzeniu powinni zgłosić się do najbliższego komisariatu policji na ulicy Łąkowej 61, 84-240 Reda. tel. 58 678 30 97.

(rumski komisariat cały czas jest remontowany)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

3 Comments

 1. ...

  Prawda, widziałem sprawcę z autobusu odjeżdzającego z przystanku. Uderzył pięścią osobę czekającą na autobus, wymienił z nim kilka zdań. Po czym odszedł bojowym krokiem.
  Trzymał w jednej ręce jakiś trunek, więc zakładam że był odurzony w jakimś stopniu.

 2. Anonim

  Policja i Straż Miejska w Rumi to istnieje ? Bo w ogóle ich nie widać ?

  • Lalajka

   Odwiedza Rumskiego Hipolita zeby karac mlodych za jaranie fajek 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *