Ultrakrew: Każdy ma swój krwiobieg! 550 km dla ratowania życia.

rumia ultrakrew oddawanie krwi krwiodawstwo 2
Reklama
Reklama

Trwa kolejna edycja akcji społecznej „Ultrakrew – każdy ma swój krwiobieg”, w ramach której prowadzona jest ogólnopolska zbiórka krwi. Honorowy start sportowej części projektu, polegającej na pokonaniu 550-kilometrowej trasy wzdłuż Wybrzeża, odbędzie się 12 stycznia w Rumi.rumia ultrakrew krwiodawstwo

550 kilometrów brzegiem Bałtyku

Celem akcji „Ultrakrew – każdy ma swój krwiobieg” jest promocja honorowego krwiodawstwa. Pomysłodawcy inicjatywy przejdą 550 kilometrów brzegiem Bałtyku, by zachęcić wszystkich Polaków do podzielenia się krwią. Do „Ultrasów” będzie można dołączyć w dowolnym miejscu na trasie ciągnącej się od Świnoujścia po Piaski. Symboliczny start przemarszu odbędzie się 12 stycznia w Rumi, podczas akcji honorowego krwiodawstwa (zobacz osobny wpis).

Reklama
Reklama

Będziemy o 10:00 na zbiórce krwi w Rumi. Ze szkoły zaczniemy honorowo część sportową Ultrakrwi. Zapraszamy wszystkich biegających i chodzących na plażę, na choćby fragment z nami. 18 stycznia odbędzie się także bieg i przemarsz towarzyski pomiędzy molami Gdyni i Gdańska. Dziękuję za pomoc. Ultrakrew jest dla nas wszystkich. – opowiada Jacek Bastian, organizator akcji.Czwarta edycja przedsięwzięcia jest realizowana do końca stycznia 2020 roku. W tym czasie każda osoba w Polsce może oddać krew, podając hasło „Ultrakrew” i wziąć udział w losowaniu wyjątkowych koszulek. Więcej szczegółowych informacji na ten temat można znaleźć na Facebooku.

Zapowiedź wideo:

źródło: Urząd Miasta Rumi / Ultrakrew / facebook.com


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *