Pojadą w trasę, by pomóc ratować życie

rumski rajd w drodze po szpik, rumia, wydarzenia
Reklama
Reklama

Rumski Rajd „W Drodze po Szpik” po raz czwarty w historii! Organizatorzy już na kilka miesięcy przed startem zapowiedzieli, że doczekamy się kolejnej edycji tego szlachetnego wydarzenia.


Rumski Rajd „W Drodze po Szpik” to rajd charytatywny o charakterze edukacyjno-informacyjnym, którego głównym celem jest jak największa liczba zarejestrowanych osób jako potencjalni Dawcy Szpiku (Fundacja DKMS). Jego organizatorzy pragną szerzyć świadomość na temat nowotworów krwi i pokazać innym, że wszyscy możemy się zjednoczyć w jednym celu. To również uhonorowanie wszystkich na świecie, którzy swój szpik już oddali i ofiarowali szansę na powrót do zdrowia drugiemu człowiekowi.

Reklama
Reklama
28 maja obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi. Symbolem tego dnia jest „&”, a jego mottem jest hasło: „Zostaw swój znak w walce z nowotworami krwi.” (fot. mat. organizatorów)

Adam Januszewski, jeden z organizatorów Rumskiego Rajdu „W Drodze po Szpik”:

„Chcemy w szczególny sposób zwrócić uwagę jak największej liczby osób na problem zachorowalności na nowotwory krwi oraz wyrazić swoją solidarność z chorymi na całym świecie. Przejechanymi kilometrami zbliżamy się do większej ilości potencjalnych dawców szpiku. To w końcu oni dają szansę drugiemu człowiekowi na powrót do zdrowia.”

Dokładne miejsce startu czwartej edycji Rajdu nie zostało jeszcze ustalone. Znamy za to jego metę i finał: 15 czerwca, godz. 16:00, Miejski Dom Kultury w Rumi (ul. Adama Mickiewicza 19).

opracował: Paweł Jałoszewski, źródło: materiały organizatorów, rumia.eu

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *