Policja poszukuje sprawców napadu na jubilera w Gdańsku

rumia pobicie policja

Policjanci poszukują sprawców napadu na sklep jubilerski, do którego doszło przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku. Funkcjonariusze analizują zapisy z kamer monitoringów. Na części z nich widoczne są wizerunki podejrzanych.

Napad na jubilera w Gdańsku

Reklama Reklama

22 stycznia (piątek) policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym ze sklepów jubilerskich doszło do napadu. Na miejsce zostali skierowani m.in. funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo- śledczej oraz kryminalni. Z pozyskanych informacji wynika, że do sklepu weszło trzech zamaskowanych sprawców. Po obezwładnieniu pracowników gazem, ukradli ze sklepu biżuterię i uciekli. 

Policja poszukuje sprawców

Policjanci poszukują trzech osób, które posługiwały się językiem mówiąc ze wschodnim akcentem. Nie wykluczają, że wśród nich była kobieta. Wizerunki sprawców zostały uwiecznione na zapisach kamer z monitoringu. Część z nich została już przeanalizowana:

  • Osoba nr 1: wzrost średni, szczupła, drobna budowa ciała, kurtka ciemna długości ¾ lekko przedłużona na tyle, wąskie spodnie, żółta(miodowa) czapka ,ciemne obuwie prawdopodobnie do kostki, na rękach charakterystyczne granatowe rękawiczki ze wzorem białej śnieżynki. 
  • Osoba nr 2: sylwetka wskazująca na mężczyznę , wzrost wysoki, kurtka koloru szarego, ciemna(czarna)  z daszkiem, osoba najwyższa wzrostem. 
  • Osoba nr 3: sylwetka wskazuje na mężczyznę, wzrost wysoki, szczupła budowa ciała, kurtka ciemna ,prawdopodobnie do pasa na lewym ramieniu wysokości łokcia kurtka ma wszyty nieduży emblemat-znaczek w jasnym kolorze, czapka ciemna (prawdopodobnie szara),maska zabezpieczająca usta i nos- kolor jasny. Mężczyzna w ręku trzyma siatkę kolor czarny.

Napad na jubilera w Gdańsku – nagranie wideo [cz. 1]:

Napad na jubilera w Gdańsku – nagranie wideo [cz. 2]:

Ślady, świadkowie i informacje

Śledczy zabezpieczyli ślady, które przekazane zostały do laboratorium kryminalistycznego.

Policjanci wykonali oględziny, przesłuchują świadków, rozmawiają z osobami, które mogą mieć informacje na temat sprawców tego przestępstwa. Wyjaśniamy okoliczności tego przestępstwa, żeby jak najszybciej zatrzymać sprawców – tłumaczą w swoim komunikacie mundurowi.

Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców lub miejsca pobytu, policjanci proszą o kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 27. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc pod numer Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdańsk 47 741-35-08, bądź zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji lub pisząc na adres naczelnik.or.gdansk@gd.policja.gov.pl. Ze swojej strony policjanci zapewniają anonimowość oraz to, że każda przekazana informacja zostanie sprawdzona.

Reklama Reklama

(wpis opracowałem na podstawie komunikatu Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku)

Reklama Reklama

Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *