Policja poszukuje sprawców napadu na jubilera w Gdańsku

rumia pobicie policja
Reklama
Reklama

Policjanci poszukują sprawców napadu na sklep jubilerski, do którego doszło przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku. Funkcjonariusze analizują zapisy z kamer monitoringów. Na części z nich widoczne są wizerunki podejrzanych.

Napad na jubilera w Gdańsku

22 stycznia (piątek) policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym ze sklepów jubilerskich doszło do napadu. Na miejsce zostali skierowani m.in. funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo- śledczej oraz kryminalni. Z pozyskanych informacji wynika, że do sklepu weszło trzech zamaskowanych sprawców. Po obezwładnieniu pracowników gazem, ukradli ze sklepu biżuterię i uciekli. 

Reklama
Reklama

Policja poszukuje sprawców

Policjanci poszukują trzech osób, które posługiwały się językiem mówiąc ze wschodnim akcentem. Nie wykluczają, że wśród nich była kobieta. Wizerunki sprawców zostały uwiecznione na zapisach kamer z monitoringu. Część z nich została już przeanalizowana:

  • Osoba nr 1: wzrost średni, szczupła, drobna budowa ciała, kurtka ciemna długości ¾ lekko przedłużona na tyle, wąskie spodnie, żółta(miodowa) czapka ,ciemne obuwie prawdopodobnie do kostki, na rękach charakterystyczne granatowe rękawiczki ze wzorem białej śnieżynki. 
  • Osoba nr 2: sylwetka wskazująca na mężczyznę , wzrost wysoki, kurtka koloru szarego, ciemna(czarna)  z daszkiem, osoba najwyższa wzrostem. 
  • Osoba nr 3: sylwetka wskazuje na mężczyznę, wzrost wysoki, szczupła budowa ciała, kurtka ciemna ,prawdopodobnie do pasa na lewym ramieniu wysokości łokcia kurtka ma wszyty nieduży emblemat-znaczek w jasnym kolorze, czapka ciemna (prawdopodobnie szara),maska zabezpieczająca usta i nos- kolor jasny. Mężczyzna w ręku trzyma siatkę kolor czarny.

Napad na jubilera w Gdańsku – nagranie wideo [cz. 1]:

Napad na jubilera w Gdańsku – nagranie wideo [cz. 2]:

Ślady, świadkowie i informacje

Śledczy zabezpieczyli ślady, które przekazane zostały do laboratorium kryminalistycznego.

Policjanci wykonali oględziny, przesłuchują świadków, rozmawiają z osobami, które mogą mieć informacje na temat sprawców tego przestępstwa. Wyjaśniamy okoliczności tego przestępstwa, żeby jak najszybciej zatrzymać sprawców – tłumaczą w swoim komunikacie mundurowi.

Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców lub miejsca pobytu, policjanci proszą o kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 27. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc pod numer Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdańsk 47 741-35-08, bądź zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji lub pisząc na adres naczelnik.or.gdansk@gd.policja.gov.pl. Ze swojej strony policjanci zapewniają anonimowość oraz to, że każda przekazana informacja zostanie sprawdzona.

(wpis opracowałem na podstawie komunikatu Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku)

Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *