Dla mieszkańcaGdzie w Rumi...?

Wioska Dobra w Rumi. Jak pomóc osobom bezdomnym?

Wioska Dobra w Rumi. Jak pomóc osobom bezdomnym?
Reklama Reklama

Czy znasz takie miejsce jak Wioska Dobra w Rumi? Jej organizatorzy co tydzień doraźnie wspierają bezdomne osoby w naszym mieście.

Wioska Dobra pomaga osobom bezdomnym w Rumi od października 2018 r. Co niedzielę o godzinie 14.00 pracownicy “Wioski” wydają potrzebującym jedzenie. Wydawane są gorące zupy, kanapki, herbatę, miękkie owoce i…”wszystko to, co dobrzy ludzie przyniosą”. Każdy mieszkaniec może włączyć się w pomoc. Miejsce znajduje się przy ul. Ślusarskiej 2.

Gdzie jest Wioska Dobra w Rumi:

Potrzebne są kołdry i koce – trwa zbiórka

Jak poinformowała Wioska, w ostatnim czasie bardzo potrzebne są kołdry i ciepłe koce dla bezdomnych. Można je znosić do siedziby instytucji co niedzielę.

Praktycznie w każdym pustostanie brakuje na tą chwilę kołder i ciepłych koców. Zwracamy się do Was z gorącą prośbą. Jeżeli macie u siebie kołdry czy ciepłe koce i możecie się nimi podzielić z naszymi potrzebującymi. Prosimy, przynieście je w najbliższą niedzielę do Wioski Dobra w godzinach 13.00-15.00. Dajmy trochę ciepła tym, którzy go teraz najbardziej potrzebują! – apelują prowadzący Wioskę Dobra w Rumi.

Pamiętajcie, aby rzeczy spakować do grubych worków na śmieci i dobrze zawiązać, żeby nic nie pomoczyło się podczas transportu. Co ważne, Wioska nie przyjmuje ubrań. Nie ma ich po prostu gdzie składować.

Jeśli potrzebujecie oddać niepotrzebne ubrania, możecie sprawdzić moje poprzednie wpisy:

Funkcjonowanie Wioski Dobra w Rumi można także wesprzeć w internetowej zbiórce, prowadzonej w serwisie zrzutka.pl. Jak deklaruje instytucja, regularne wsparcie pomaga zabezpieczać podstawowe potrzeby podopiecznych wioski.

Reklama Reklama

Zobacz:

(wpis opracowałem na podstawie materiałów na fanpage’u Wioska Dobra w Rumi)

Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 + 2 =