Policjanci: Nie bądźmy obojętni wobec osób narażonych na wychłodzenie

bezdomni, mops, kontrole, policja, rumia
Reklama
Reklama

Okres jesienno-zimowy, kiedy temperatura na zewnątrz często spada poniżej zera, jest poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia osób, które nie posiadają przysłowiowego „dachu nad głową”. Aby nie doszło do tragedii, policjanci sprawdzają miejsca, w których osoby bezdomne poszukują schronienia przed mrozem.



Wzorem poprzednich lat, policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej sprawdzają i kontrolują miejsca, w których osoby bezdomne szukają schronienia przed zimnem. Często są to opuszczone budynki, altanki działkowe, klatki schodowe oraz dworce.

Reklama
Reklama

Funkcjonariusze każdego roku monitorują sytuację tych osób, oferując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Mundurowi reagują również na każde zgłoszenie o osobach, które mogą być narażone na wychłodzenie. Podczas codziennych patroli w sytuacjach, gdy ze względu na niską temperaturę czyjeś życie lub zdrowie może być zagrożone, policjanci informują o instytucjach, które udzielają pomocy oraz przestrzegają o zagrożeniach wynikających ze spadku temperatur.

Przed nami pierwsze przymrozki, dlatego już teraz policjanci apelują: nie pozostawajmy obojętni na cudzą krzywdę, reagujmy! Każdy z nas może pomóc bezdomnym. Pamiętajmy, aby nie przechodzić obojętnie obok osoby potrzebującej pomocy. W każdym przypadku, gdy zauważymy leżącego na ziemi człowieka, poinformujmy o tym policję. Kilkustopniowy mróz może okazać się zabójczy, a jeden telefon na numer alarmowy 112 może uratować komuś życie.

(źródło: http://www.pomorska.policja.gov.pl/, zdjęcie tytułowe: archiwalne)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *