Reklama Reklama

Polityka klimatyczna i ochrona powietrza w Rumi

Spośród pracowników Urzędu Miasta Rumi wyłoniona zostanie nowa komórka – Wydział Polityki Klimatycznej i Ochrony Powietrza.Reklama Reklama

Wydział Polityki Klimatycznej i Ochrony Powietrza zacznie działać od nowego roku, a jednym z jego głównych zadań będzie realizacja prac związanych z wdrażaniem wymagań uchwały antysmogowej.

Urzędnicy będą więc wspierać mieszkańców w pozyskiwaniu dofinansowań na wymianę pieców węglowych, np. w ramach programu Czyste Powietrze. Wydział będzie również koordynował szeroką paletę działań związanych z adaptacją miasta do zmian klimatu.

Pracownicy tego zespołu zadbają o rozwój terenów zielonych, czyste środowisko i retencję wód – czyli wszystko, co tworzy przyjazną, bliską naturze, przestrzeń do życia mieście – tłumaczy magistrat. – Ważną kwestią dla urzędu pozostanie też ciągły dialog z mieszkańcami oraz wspólne wypracowywanie kierunków działań – przekonuje.

Jak chwali się miasto, w ciągu trzech ostatnich lat udało się zlikwidować blisko 300 pieców na węgiel.

(wpis opracowałem na podstawie informacji Urzędu Miasta Rumi)


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *