Dla mieszkańcaWiadomości

Polityka klimatyczna i ochrona powietrza w Rumi

Polityka klimatyczna i ochrona powietrza w Rumi
Reklama Reklama

Spośród pracowników Urzędu Miasta Rumi wyłoniona zostanie nowa komórka – Wydział Polityki Klimatycznej i Ochrony Powietrza.Wydział Polityki Klimatycznej i Ochrony Powietrza zacznie działać od nowego roku, a jednym z jego głównych zadań będzie realizacja prac związanych z wdrażaniem wymagań uchwały antysmogowej.

Urzędnicy będą więc wspierać mieszkańców w pozyskiwaniu dofinansowań na wymianę pieców węglowych, np. w ramach programu Czyste Powietrze. Wydział będzie również koordynował szeroką paletę działań związanych z adaptacją miasta do zmian klimatu.

Pracownicy tego zespołu zadbają o rozwój terenów zielonych, czyste środowisko i retencję wód – czyli wszystko, co tworzy przyjazną, bliską naturze, przestrzeń do życia mieście – tłumaczy magistrat. – Ważną kwestią dla urzędu pozostanie też ciągły dialog z mieszkańcami oraz wspólne wypracowywanie kierunków działań – przekonuje.

Jak chwali się miasto, w ciągu trzech ostatnich lat udało się zlikwidować blisko 300 pieców na węgiel.

(wpis opracowałem na podstawie informacji Urzędu Miasta Rumi)


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *