Pomagamy Tomaszowi z Rumi – akcje charytatywne!

tonasz bojar rumia tymczasem w rumi
Reklama
Reklama

47-letni Tomasz Bojar, mieszkaniec Rumi, od maja zbiera środki na leczenie nowotworu skóry. Aby nagłośnić i wspomóc akcję, w najbliższy weekend (11-12 lipca) odbędzie się kilka ciekawych wydarzeń charytatywnych – sprawdźcie poniżej!Tomasz Bojar, 47-letni mieszkaniec Rumi, walczy z ciężką chorobą: nowotworem skóry (czerniak Clark 2,pT1a). Jego historię możecie śledzić m.in. na fanpage’u Tomasz Bojar – czerniak pokonam go.

Reklama
Reklama

Diagnoza spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Wtedy nie spodziewałem się, że choroba przygotowała dla mnie piekło na ziemi. Za każdym razem, kiedy myślałem, że pokonałem raka, ten wracał silniejszy. Zabrał mi siły, ale wciąż mam nadzieję. Mam rodzinę, której nie chcę opuszczać. Nie w taki sposób… – opowiada Pan Tomasz. – Lekarze biją na alarm Właśnie rozpocząłem kolejny cykl chemioterapii, ale to tylko wyciszy chorobę na jakiś czas. Bez terapii, nie mam żadnej gwarancji na życie. Cena za jego ratowanie jest ogromna… Pomocy! – dodaje.

W pokonaniu czerniaka może pomóc jedynie kosztowna terapia. Zbiórka środków na leczenie Pana Tomasza ruszyła 5 maja. Dotychczas wsparło ją 1656 osób, dzięki którym udało się zebrać 137,5 tysiąca złotych. Nadal brakuje jednak jeszcze prawie pół miliona. Aby wypromować akcję, w najbliższy weekend (11-12 lipca) odbędzie się kilka ciekawych wydarzeń charytatywnych – sprawdźcie poniżej!

Rowerem po życie

W celu nagłośnienia zbiórki, państwo Magda i Paweł postanowili podjąć wyzwanie i przejechać nadmorską trasę rowerową ze Świnoujścia do Gdyni. Odcinek, liczący ponad 400 kilometrów, planują pokonać w cztery doby. Przerwy w podróży spędzą w Lędzinie, Darłówku i Łebie. W każdym z tych miejsc będą przekonywać „lokalsów” do wsparcia. Pomóc w tym mają specjalne koszulki, które możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej.

Magda Woźniak wraz z mężem, Pawłem. (fot. Rowerem po życie / Facebook.com)


Para swoje treningi i przygotowania do nadmorskiej trasy rozpoczęła już kilka dni temu. Pomoc prowadzi jednak nie tylko w realu, ale także w internecie. Na stworzonym przez siebie fanpage’u Rowerem po życie Magda i Paweł rozpoczęli #BikeChallenge 5*5. Polega on na wytypowaniu 5 osób do zrobienia zdjęcia z rowerem i wsparcia zbiórki tytułowym „piątakiem”.

Kiermasz ciast dla Tomka Bojara

11 lipca (sobota) na Targowisku Miejskim (słynny Remszcie renk) prz ul. Dębogórskiej 5 odbędzie się Kiermasz ciast dla Tomka Bojara, który potrwa od 7.30 do 14.00. Za słodkości będzie można zapłacić w postaci datków zbieranych do puszek. Jeżeli są osoby, które chcą się przyłączyć do akcji wraz ze swoimi cudownymi wypiekami, mogą skontaktować się w wiadomości prywatnej/wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/20711476384980, do dnia 10.07.2020 r. do godziny 15.00.

fot. pexels.com

Charytatywny trening z Izą Bieszkę

Nadprogramowe kalorie po ciastach będzie można spalić już następnego dnia, w niedzielę (12.07.2020 r.). O godzinie 11.00 pod sceną w Parku Starowiejskim (niedaleko Miejskiego Domu Kultury w Rumi) specjalny, charytatywny trening na świeżym powietrzu poprowadzi Iza Bieszke.
Każdy uczestnik treningu będzie mógł wrzucić pieniążki do puszek znajdujących się przy scenie oraz w rękach młodych wolontariuszy, którzy będą krążyć w jej okolicy. Luźna propozycja organizatorów to min. 10 złotych. 🙂

– Zachęcam wszystkich do wzięcia udziały w treningu- niech moc będzie z nami! Zachowamy bezpieczną odległość miedzy sobą, będą też środki do dezynfekcji. Zabierzcie ze sobą swoje maty lub ręczniki i wodę.
Puszczę Wam energiczną muzykę, oddam wam całą swoją moc, a ćwiczenia przygotuję tak, aby każdy z Was mógł je wykonać – mówi Iza Bieszke. – Liczy się chęć niesienia pomocy, więc połączymy to 2w1: pomoc i trening. Wydarzenie odbędzie się bez względu na pogodę- tylko tornado i burze mogą nas powstrzymać!
– zapowiada.

Iza Bieszke / Facebook.com

Więcej informacji:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *