Wiemy, co powstanie w miejsce supermarketu TESCO w Rumi!

supermarket tesco, zamkniecie, zamkniety, rumia, sklepy, supermarket tesco
Reklama
Reklama

Supermarket TESCO w Rumi, w wyniku restrukturyzacji sieci, został oficjalnie zamknięty 28 lutego 2019 r.. Mieszkańcy od ponad roku zastanawiali się, kto przejmie lokal przy ul. Wybickiego.

„Czarna lista” nierentownych sklepów

10 stycznia 2019 r. firma Tesco Polska poinformowała swoich pracowników o planach zamknięcia 32 nierentownych sklepów. Na „czarnej liście” znalazł się lokal w Rumi, przy ulicy Wybickiego. Jak tłumaczyła firma, takie działania to część planu zmniejszania kosztów operacyjnych i poprawy konkurencyjności i zyskowności polskiego biznesu.

Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska mówił wówczas:
„Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają negatywnie na poziom zyskowności całej firmy w Polsce. Naszym priorytetem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla koleżanek i kolegów, których dotyczyć będzie ten proces. Gdzie tylko to możliwe, będziemy starali się zaoferować inne, alternatywne stanowiska osobom skłonnym do zmiany miejsca czy stanowiska pracy. ”

O zamknięciu sklepu informowano klientów na terenie Rumi (z wtopą, ale jednak). Na kartce zawieszonej na drzwiach lokalu, oprócz informacji na temat zamknięcia sklepu, mogliśmy przeczytać także podziękowania za zaufanie i lojalność.

„Drodzy klienci,
z przykrością informujemy, że sklep Tesco w Rumii przy ul. Wybickiego 11A zostanie zamknięty w dniu 28.02.2019 r. o godz. 22.00. Dziękujemy za zaufanie i lojalność, jakimi nas codziennie obdarzaliście. Od 1.03.2019 r. zapraszamy do naszego sklepu w Gdyni, przy ul. Kcyńskiej 27.”

supermarket tesco, zamkniecie, zamkniety, rumia, sklepy, supermarket tesco
fot. Tesco / mat. prasowe

Kolejne tropy i domysły – kto przejmie lokal?

Co naturalne, wraz z komunikatem i artykułem na Tymczasem w Rumi z 16 stycznia, mieszkańcy zaczęli zastanawiać się nad tym, co dalej stanie się z lokalem przy ul. Wybickiego. Wśród komentarzy wyjątkowo często pojawiała się marka Kaufland. Jak się okazało, była to jedynie kwestia preferencji mieszkańców. Na początku lutego 2019 r. zapytałem biuro prasowe sieci niemieckich supermarketów o to, czy w najbliższym czasie planują otwarcie nowego sklepu na terenie Rumi. Otrzymałem następującą odpowiedź:

Daria Tworek, Biuro Prasowe Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. k.: „Sieć Kaufland nieustannie poszukuje nowych działek pod inwestycje. Wśród nowych sklepów w dniu 31 stycznia otwarty został nasz market we Wrocławiu. Już niedługo nowe sklepy Kaufland zostaną otwarte także w Lublinie, Nowym Sączu i Gliwicach. Kaufland nie wyklucza także ekspansji w Rumi. Wszelkie informacje będą przekazywane już na etapie wdrażania planów inwestycyjnych.”

Nowy sklep na ulicy Wybickiego w Rumi!

Na ten moment musieliśmy czekać prawie półtora roku, ale w końcu pojawił się nowy najemca lokalu po supermarkecie Tesco w Rumi przy ul. Wybickiego. To sieć sklepów spożywczych Delikatesy Centrum. Franczyzowa sieć detalicznych sklepów spożywczych, których organizatorem jest Eurocash Franczyza, posiada ponad 1000 sklepów w całej Polsce. 

Delikatesy Centrum w Rumi – wkrótce otwarcie. Zdjęcie otrzymałem od czytelniczki bloga, Pani Iwony.

Kiedy sklep Delikatesy Centrum w Rumi zostanie otwarty? Na ten moment wiadomo jedynie tyle, że „wkrótce”. Pewne jest natomiast, że sieć poszukuje pracowników, co możemy zobaczyć na bannerze wywieszonym na witrynie. Szczegóły dostępne są pod numerem telefonu 697-854-058.


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *