Potrącenie rowerzysty w Rumi (ul. Kosynierów)

Potrącenie rowerzysty w Rumi (ul. Kosynierów)
Reklama
Reklama

W minionym tygodniu na ul. Kosynierów w Rumi doszło do potrącenia rowerzysty. Sprawą wypadku zajmują się teraz śledczy, których zadaniem będzie dokładne sprawdzenie wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci w piątek (24 września) przed południem otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, w którym wzięły udział samochód osobowy (Mercedes) oraz rower. Na miejsce zostali skierowani policjanci wejherowskiej drogówki, którzy zajęli się ustalaniem okoliczności wypadku.

Reklama
Reklama

Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że kierująca Mercedesem uderzyła w rowerzystę najprawdopodobniej na oznakowanym przejeździe rowerowym. Ranny cyklista został przewieziony do szpitala.

Teraz sprawą zajmują się policjanci, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności tego wypadku.

Policjanci przypominają:

  • Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, znajdującym się na przejeździe.
  • Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, jadącym na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.
  • Kierujący pojazdem, przejeżdżając przez drogę dla rowerów poza jezdnią, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch.
  • Kierującemu pojazdem zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejeździe dla rowerzystów i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejazdu, na którym ruch jest kierowany.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów KPP Wejherowo, zdjęcie tytułowe: pexels.com)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *