Strażacy interweniowali przy ulatniającym się gazie

Strażacy interweniowali przy ulatniającym się gazie
Reklama
Reklama

We wtorek (28 września) na ulicy Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego w Rumi doszło do ulatniania się gazu z gazociągu.

Do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Gaz ulatniał się w wyniku mechanicznego uszkodzenia gazociągu przez koparkę.

Reklama
Reklama

Do czasu, aż służby oraz pracownicy PGNiG (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo) zablokowali wyciek, zamknięto przejazd na fragmencie drogi wojewódzkiej nr 100 (DW100). Podczas wymiany uszkodzonego odcinka gazociągu, na miejscu obowiązywał ruch wahadłowy. Akcja została prowadzona do okolic godziny 20.00.

O zdarzeniu poinformowała Ochotnicza Staż Pożarna w Redzie:

„W miniony wtorek, o godzinie 16:57, zadysponowano nas do Rumi na ulicę Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego, gdzie doszło do ulatniania się gazu z gazociągu średniego ciśnienia po uszkodzeniu mechanicznym wykonanym przez koparkę. Do zdarzenia udał się zastęp GBA z 6-osobową obsadą. Po dojeździe na miejsce zgłoszenie potwierdzono, zastano działające już zastępy z JRG Rumia oraz pracowników PGNiG, którzy zablokowali wyciek. Nasze działania objęły zabezpieczenie miejsca zdarzenia, sprawienie zabezpieczenia wodnego dla prowadzonych działań. Na czas prowadzonych prac zamknięto przejazd DW100.W dalszej części działań zabezpieczano prace prowadzone przy wymianie uszkodzonego odcinka gazociągu, na czas tych prac wprowadzono ruch wahadłowy. Do jednostki powróciliśmy kilka minut po godzinie 20.”

Ścieżka rowerowa na ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego

Od lipca 2021 r. przebiegający przez Rumię fragment drogi wojewódzkiej numer 100 formalnie stał się placem budowy. Celem inwestycji jest stworzenie bitumicznej ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Przyrzecznej do granicy z gminą Kosakowo. Więcej o tej inwestycji możesz przeczytać w osobnym wpisie na blogu.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *