Powstanie nowa hala namiotowa przy SP nr 7 w Rumi

Powstanie nowa hala namiotowa przy SP nr 7 w Rumi
Reklama
Reklama

Rada Miejska wyraziła zgodę na wydzierżawienie terenów przy Szkoły Podstawowej nr 7 im. Karola Wojtyły w Rumi pod budowę nowej hali namiotowej. Uchwała została podjęta jednogłośnie, podczas styczniowej sesji.Działka, która ma zostać udostępniona inwestorowi, liczy około 1800 m2. Dzierżawca, po wybudowaniu hali sportowej typu namiotowego, udostępni ją nieodpłatnie Szkole Podstawowej nr 7 na potrzeby prowadzonych zajęć wychowania fizycznego. Po godzinach pracy placówki, hala będzie wynajmowana komercyjnie. Wyłonienie dzierżawcy nastąpi w trybie otwartego konkursu ofertowego. Umowa ma zostać podpisana na 20 lat.

Reklama
Reklama

Koszty utrzymania samego obiektu i jego stanu technicznego będą po stronie inwestora. Jedynym kosztem, który będzie obciążał szkołę to koszt energii elektrycznej (w godzinach użytkowania hali przez uczniów). Średni koszt utrzymania, według wyliczeń dokonanych na podstawie danych udostępnionych przez szkoły w Gdyni, to około 1200 złotych/miesiąc.

Szkoła Podstawowa nr 7 w Rumi, ul. Stefana Batorego. (fot. Google Maps)

Jak zapowiada dyrektor placówki, budowa hali bardzo pomoże w organizacji pracy szkoły. Obecnie placówka posiada małą salę gimnastyczną i nie jest w stanie zapewnić jednozmianowości. „Siódemka” słynąć ma ze sport i wychowania fizycznego. Wraz z powstaniem nowej hali możliwe będzie utworzenie nowych klas o charakterze sportowym.


Lilianna Król, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi

Aktualnie zajęcia wychowania fizycznego bardzo często odbywają się w godzinach popołudniowych. Bardzo zależy mi, by małe dzieci z klas 1-3, jak i oddziałów przedszkolnych również korzystały z sali gimnastycznej. Budowa hali namiotowej pomoże utrzymać prawidłowy rozwój psychofizyczny naszych dzieci, wzmocni nasze zaplecze socjalne. Nie ukrywam również, że wpłynie pozytywnie na promocję szkoły.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *