Dobre wieści dla kibiców rumskiego Orkana!

mks orkan rumia, sport, rumskie kluby, sport w rumi, mecze w rumi
Reklama
Reklama

Fani piłki nożnej w Rumi mają powody do radości. MKS ORKAN Rumia wygrał wysoko kolejny sparing, a w internecie pojawiły się nowe informacje na temat uzyskania przez klub zgody na rozgrywanie meczów rundy wiosennej na boisku MOSIR przy ul. Wrocławskiej!

Kolejny wysoko wygrany sparing

W niedzielę niebiesko-żółto-czerwoni rozegrali kolejny sparing przygotowujący do nadchodzącej rundy wiosennej. Podopieczni Patryka Maćkowiaka wygrali z Błyskawicą Reda 11:1! Co ciekawe, 10 bramek zobaczyliśmy dopiero po przerwie. 🙂 To kolejna rozgromiona drużyna z sąsiedniego miasta. Tydzień wcześniej MKS pokonał Orlęta Reda 5:1.

Reklama
Reklama

Zobacz: Jak radził sobie Orkan w rundzie jesiennej?

Powrót do Rumi

Obecnie trwają starania, aby klub mógł powrócić do Rumi. Plan zakłada, aby w drugiej części sezonu Orkan rozgrywał mecze w roli gospodarza na boisku przy ul. Wrocławskiej. W celu spełnienia wymogów dla IV ligi, na obiekcie w Janowie powstaną dodatkowo trybuny oraz specjalny barak, służący jako dodatkowe szatnie. Prace remontowe mają ruszyć już od poniedziałku.

Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z założeniami, Orkan powróciłby do Rumi już w kwietniu! Na boisku przy ul. Wrocławskiej swoje spotkania i treningi rozgrywają również OKS Janowo i RC Arka Rumia, dlatego sytuacja wymagałaby precyzyjnego dopasowania harmonogramów.

IV liga już za kilka tygodni

Najbliższe, marcowe mecze Orkan rozegra na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni i w Lęborku. Pierwszym rywalem niebiesko-żółto-czerwonych w 19. kolejce (2 lub 3 marca) będzie Jantar Ustka, z którym rumianie przegrali w pierwszym spotkaniu 3:4.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *