Aktualizacja: Pożar auta na parkingu w Rumi (19.06.2020)

Aktualizacja: Pożar auta na parkingu w Rumi (19.06.2020)
Reklama
Reklama

W piątek (19.06.2020) na parkingu przy ul. Pomorskiej w Rumi spłonęło auto osobowe. Informacje o zdarzeniu otrzymałem od czytelników, w wiadomościach prywatnych przesłanych na fanpage Tymczasem w Rumi.Aktualizacja (23.06.2020):

Reklama
Reklama

Poznaliśmy więcej informacji na temat piątkowego pożaru na ul. Pomorskiej w Rumi Janowie. Tego dnia strażnicy patrolu Straży Miejskiej zauważyli w ruchu samochód marki Smart, z którego obficie wyciekały płyny. Funkcjonariusze ruszyli za pojazdem, a wówczas zobaczyli pierwsze płomienie. Samochód zjechał na parking przy ul. Pomorskiej, a jego kierowca po zatrzymaniu zaczął szybko opróżniać pojazd z pojemników zawierających (jak się potem okazało)…rozpuszczalniki.

– Jeden ze strażników natychmiast wezwał Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą z Rumi, a drugi chwycił gaśnicę z wyposażenia radiowozu i rozpoczął gaszenie. Niestety pożar rozprzestrzenił się tak szybko, że mogli go ugasić tylko strażacy – tłumaczy Roman Świrski, Komendant Straży Miejskiej w Rumi.

Uszkodzeniom uległo 7 pojazdów postronnych. Zdarzenie będzie bardzo kosztowne dla właściciela Smarta, gdyż jego samochód nie miał ubezpieczenia OC. Będzie musiał szkody pokryć z własnej kieszeni. Sprawę prowadzi Policja.Wpis z 19.06.2020:

Pierwsze sygnały o wydarzeniu otrzymałem w piątek (19 czerwca) około godziny 16:40. Jak możecie zobaczyć na zdjęciach nadesłanych przez czytelników bloga, dobrze widoczny czarny dym w Janowie pochodził z pożaru samochodu osobowego (smart) na parkingu przy ul. Pomorskiej. Na ten moment nie znam okoliczności, w jakich do niego doszło.

Za przesłane zdjęcia oraz wiadomości bardzo dziękuję: Maćkowi, Natalii, Patrykowi, Karolowi i Maćkowi.

Ulica Pomorska w Rumi:

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Wiadomości, informacje i newsy na temat aktualnych wydarzeń w mieście Rumia znajdziecie w dziale: „Wiadomości”. Swoje sygnały i propozycje tematów możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: tymczasemwrumi@gmail.com.


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *