Pożar domu przy ul. Kościelnej w Rumi [AKTUALIZACJA]

Pożar domu przy ul. Kościelnej w Rumi [AKTUALIZACJA]
Reklama
Reklama

Przy ul. Kościelnej w Rumi zapalił się budynek mieszkalny. Do pożaru doszło w środę (23 czerwca). Poniżej (w aktualizacji) znajdziecie wiadomość od mieszkanki, która została poszkodowana w tej tragedii i chciała przekazać kilka informacji.

Według wiadomości od czytelników, ogień pojawił się przy ul. Kościelnej w Rumi niedługo przed godziną 13.00. Na miejscu cały czas działają służby. Informacje potwierdza komunikat z fanpage’u Wejherowo998:

Reklama
Reklama

„Przed godziną 13:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Wejherowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu budynku mieszkalnego znajdującego się w Rumi na ul. Kościelnej. Na miejsce zostały natychmiast wysłane zastępy z powiatu wejherowskiego oraz z terenu miasta Gdynia. Na miejscu wciąż są prowadzone działania.”

Poniżej przesyłam zdjęcia nadesłane przez mieszkańców: Li Li, Martę, Bożenę, Monikę, Joannę, Ariela i Adama.

Jak tylko pojawi się więcej informacji, zaktualizuję wpis.

Wsparcie dla rodziny

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi opublikowała komunikat z prośbą o wsparcie dla rodziny, którą dotknął pożar. Zamieszczam go poniżej (pisownia oryginalna).

„Dzisiaj w południe wybuchł pożar w domu naszych uczniów przy ulicy Kościelnej! Prosimy o wsparcie w postaci najpotrzebniejszych artykułów:

 • woda,
 • koce,
 • śpiwory,
 • kołdry,
 • poduszki,
 • ręczniki,
 • ubrania dla dorosłych i dzieci w wieku 12 lat,
 • kosmetyki,
 • ręczniki papierowe,
 • środki czyszczące i piorące,
 • rękawice jednorazowe,
 • duże worki na śmieci,
 • i inne artykuły pierwszej potrzeby

…tyle na razie przychodzi nam do głowy. Rzeczy można składać w przedsionku SP1 od ul. Kościelnej, dziś do godz. 20.00, jutro od godz. 7.00. Liczymy na Waszą pomoc!”

Aktualizacja (24.06.2021). Wiadomość od poszkodowanej w pożarze:

Odezwała się do mnie Pani Agnieszka, jedna z mieszkanek spalonego domu przy ul. Kościelnej. Na różnych grupach i komentarzach na Facebooku pojawiały się komentarze mieszkańców Rumi co do wydarzenia. Teraz możecie je zweryfikować.

„Witam. Jestem mieszkanką spalonego domu z ul. Kościelnej 9d /2. Piszę do Pana, gdyż chciała bym sprostować niektóre informacje na temat pożaru. Przede wszystkim, w pożarze ucierpiało sześć rodzin, a cztery z nich straciły dosłownie cały dorobek swojego życia. My z narzeczonym mieszkamy na parterze, który został zalany, dlatego prosimy o pomoc dla naszych sąsiadów, którzy stracili wszystko: małe AGD, duże AGD itd. Za ubrania bardzo, ale to bardzo już dziękujemy – odebraliśmy je ze Szkoły Podstawowej mojej córki, Wanessy. [Otrzymaliśmy] bardzo dużo darów, za które bardzo dziękujemy. Jesteśmy wdzięczni i pełni podziwu, że jest tyle dobrych ludzi dobrej woli. Dołączam zdjęcia, za zgodą wszystkich mieszkańców. [Przedstawiają to,] co zostało z naszego ukochanego domu.”

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

lokalnych wydarzeniach, o których mówi się w naszej okolicy, pisze w dziale: Wiadomości

Swoje propozycje tematów możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: tymczasemwrumi@gmail.com.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *