Prace przy cmentarzu komunalnym w Rumi

Prace przy cmentarzu komunalnym w Rumi
Reklama
Reklama

Na cmentarzu komunalnym w Rumi trwa budowa nowej kwatery grzebalnej. Do połowy stycznia 2024 roku możesz natrafić na problemy z dojściem do cmentarza od strony ul. Włokienniczej.

O sprawdzenie tematu poprosił mnie jeden z czytelników.

Reklama
Reklama

– Dojście jest utrudnione, a dla niektórych osób starszych może nawet i niemożliwe, z racji wykonywanych robót drogi. A raczej poszerzaniu miejsca na kolejne nagrobki, czego dowodem jest wycinka drzew. Niestety, droga od ul. Włókienniczej do bramki cmentarza nie zostanie wyremontowana, a jej stan jest jak zawsze tragiczny – przyznaje czytelnik.

Mieszkaniec proponuje ułożenie na tym odcinku choćby płyt jumbo.

Jak poinformował mnie urząd miasta, na terenie cmentarza komunalnego trwają prace związane z budową nowej kwatery grzebalnej. Ich zakończenie planowane jest w połowie stycznia 2024 r.

W ramach prowadzonych prac wykonany zostanie odcinek drogi wewnętrznej cmentarza na wysokości nowej kwatery. Dodatkowo Wykonawca został zobowiązany do przywrócenia stanu poprzedniego drogi.

– Działania niestety wiążą się z wycinką drzew, ale  w zamian wykonane zostaną na terenie cmentarza nasadzenia zastępcze – informuje Anna Borys, Naczelnik Wydziału Promocji i Zieleni Miejskiej w Urzędzie Miasta Rumi.

Warto dodać, że obecnie nie ma problemu z dojściem na cmentarz od strony od ulicy Górniczej.

Sprawdź, co jeszcze buduje się w Rumi w kategorii INWESTYCJE, gdzie znajdziesz wiadomości o przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *