„Prędkość” w powiecie wejherowskim. 2 zatrzymane prawa jazdy.

kontrole predkosci rumia 2
Reklama
Reklama

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w czwartek (18 czerwca) już od samego rana na terenie powiatu prowadzili działania „Prędkość”. Funkcjonariusze zatrzymali 2 prawa jazdy i ujawnili 70 wykroczeń drogowych. Akcja ta realizowana jest cyklicznie i będzie kontynuowana.W czwartek (18 czerwca) od wczesnych godzin porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie prowadzili działania „Prędkość”. Podczas realizowanej akcji funkcjonariusze prowadzili kontrole prędkości na drogach w powiatu. 

Reklama
Reklama

W trakcie kontroli drogowych funkcjonariusze ujawnili aż 70 wykroczeń, głównie przekroczeń prędkości. Wśród kontrolowanych kierowców, dwóch z nich znacznie przekroczyło dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym powyżej 50 km/h, dlatego też w tych przypadkach zatrzymano im prawa jazdy na trzy miesiące. Zatrzymywane były także dowody rejestracyjne, gównie kierowcom, którzy uczestniczyli w zdarzeniach drogowych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, który naruszył trzy miesięczny zakaz kierowania.

fot. KPP Wejherowo

Policjanci przypominają, że nie tylko za znaczne przekroczenie prędkości można utracić prawo jazdy, innym przypadkiem, jest np. spowodowanie kolizji czy wypadku drogowego, także z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego, gdzie doszło do sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie)

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *