„Teatr tańca” Stacji Kultura z ponad 30 tysiącami dofinansowania!

stacja kultura rumia warsztaty taniec poezja
Reklama
Reklama

To będzie taneczna wiosna w Rumi! Projekt „Obłoki jasne nad tobą . Słowo. Obraz. Taniec.” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi zdobył dofinansowanie w ramach VII edycji programu „Myśl w ruchu”! Na jego realizację instytucja otrzyma ponad 30 tysięcy złotych.

Reklama
Reklama


Rumski projekt w finałowej dziesiątce

Program „Myśl w ruchu” prowadzony jest przez Instytut Muzyki i Tańca. Instytucja została powołana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2010 roku. Jej podstawową misją jest działalność na rzecz rozwoju kultury muzycznej i tanecznej w Polsce.

Podczas siódmej edycji programu aplikację zgłosiło łącznie trzydziestu dwóch wnioskodawców. Projekt „Obłoki jasne nad tobą . Słowo. Obraz. Taniec.”, zgłoszony przez rumską instytucję, znalazł się w dziesiątce zakwalifikowanych do uzyskania dofinansowania. Na jego realizację budżet Stacji Kultura zasilą 33 435 zł.

Połączenie tańca i poezji

Jak zapowiadają organizatorzy, projekt „Obłoki jasne nad tobą. Słowo. Obraz. Taniec” połączy dwie z pozoru odmienne dziedziny sztuki: taniec i poezję. Twórczość gdańskiego pisarza, Pawła Huelle stanie się pretekstem dla działań tanecznych i stworzenia spektakluteatru tańca. W ramach projektu odbędą się warsztaty obejmujące różnorodne techniki taneczne, a ich zwieńczeniem będzie interdyscyplinarny pokaz zaprezentowany w Stacji Kultura. Udział w przedsięwzięciu weźmie młodzież z II LO w Rumi. Rozpoczęcie projektu planowane jest na przełom marca i kwietnia.

Autor: Paweł Jałoszewski, zdjęcie tytułowe: pexels.com


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *