Reklama Reklama

Kontrole taksówek w powiecie wejherowskim. Znamy wyniki.

taksówki, rumia, taxi, komenda powiatowa policji w wejherowie, kpp wejherowo, rumia, transport

Wejherowska drogówka przeprowadziła w miniony piątek (15 lutego) kontrole skierowane do kierowców taksówek oraz innych pojazdów świadczących odpłatny przewóz osób. Sprawdzana była trzeźwość, wymagane dokumenty i zezwolenia, a także obowiązkowe wyposażenie i oznaczenie taksówki. Wszystko po to, aby podróżni, wybierający ten środek transportu czuli się pewnie i bezpiecznie. 

Reklama Reklama


Podczas przeprowadzonej akcji głównym celem działań funkcjonariuszy było ujawnianie i wyeliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób. Szczególny nacisk położono na usunięcie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie i uciążliwych dla środowiska.

Pojazdy z charakterystyczną lampą TAXI na dachu były szczegółowo kontrolowane przez mundurowych. Sprawdzano trzeźwość taksówkarzy oraz dokumenty, zezwolenia i licencje wymagane w tym zawodzie. Warto podkreślić, że każda taksówka musi być wyposażona w taksometr z ważną legalizacją, co najmniej dwa miejsca dla pasażerów, dwoje drzwi z każdej strony, dodatkowe światło z napisem TAXI umieszczone na dachu, apteczkę i gaśnicę umieszczoną w łatwo dostępnym miejscu. 

Wyniki kontroli

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 16 kierujących taksówkami. Za popełnione wykroczenia drogowe mandatami ukaranych zostało 3 kierujących. Podczas kontroli policjanci nie stwierdzili naruszeń przepisów z ustawy o transporcie drogowym. Wszyscy kontrolowani taksówkarze posiadali wymagane licencje. Mundurowi zapowiadają dalsze kontrole, mające przyczynić się do poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *