Przebudowa Konopnickiej i Skłodowskiej-Curie – coraz bliżej!

remont ulicy konopnickiej w rumi ulica konopnicka remont do kiedy potrwa ile kosztuje kiedy sie zacznie tymczasem w rumi
Reklama
Reklama

Jak zapowiedziało miasto, w przeciągu kilku najbliższych tygodni ruszy budowa ulicy Marii Konopnickiej oraz fragmentu ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Rumi.Ulica Marii Konopnickiej i fragment ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Rumi doczekają się remontu! Zaplanowana inwestycja obejmuje nie tylko realizację nawierzchni ulic, chodników i zatok parkingowych z betonowej kostki brukowej, ale także budowę sieci kanalizacji deszczowej i przebudowę sieci wodociągowej.

Reklama
Reklama

W rejonie Starej Rumi i Lotniska zostanie wyniesionych kilka skrzyżowań, powstaną także progi zwalniające. Wszystko – jak przekonuje magistrat, dla poprawy bezpieczeństwa. Teren zostanie również odpowiednio zagospodarowany pod względem miejskiej zieleni.

Całkowity koszt remontu ul. Marii Konopnickiej i fragmentu ulicy Marii Skłodowskiej-Curie to 2,8 mln zł. Ponad 600 tys. zł z tej kwoty stanowią zdobyte środki zewnętrzne. Wszelkie prace mają się zakończyć do końca sierpnia tego roku.

Ulica Marii Konopnickiej w Rumi:

Więcej o inwestycjach w mieście Rumia przeczytasz w kategorii: Inwestycje. Bądź na bieżąco!

źródło: Urząd Miasta Rumi


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *