Zbiórka na środki ochrony dla ratowników z Wejherowa

zbiorka dla ratownikow wejherowo podziekowania
Reklama
Reklama

W internecie ruszyła zbiórka funduszy na zakup podstawowych środków ochrony indywidualnej dla ratowników z Wejherowa. W związku z obecną sytuacją potrzebne są m.in. maski, kombinezony i środki dezynfekcyjne.Aktualizacja (4.05.2020 r.):

Reklama
Reklama

W zbiórce udało się zebrać już ponad 24 tysiące złotych! Na skrzynkę odbiorczą fanpage’u Tymczasem w Rumi otrzymałem nagranie wideo, na którym ratownicy z Wejherowa dziękują za dotychczas okazaną pomoc:

– Kochani, wykazaliście się niezwykłą hojnością i wielkim serduchem. To dzięki Wam nasza praca stała się bezpieczniejsza! – zwracają się do ofiarodawców Marek, Iza i Sebastian, ratownicy medyczni z Wejherowa. – Dziękujemy za Wasze wsparcie, za zaufanie, za każdą wpłaconą złotówkę oraz za wszystkie przekazane dary! – komentują.

Zbiórka została przedłużona do 8 maja. W tym tygodniu planowany jest zakup co najmniej 60 kombinezonów od firmy SANTI z Gdyni. Firma udzieliła ratownikom dużego rabatu (z 380 na 200 zł za sztukę) i dodatkowo zapewni za darmo buty ochraniające.

Środki zbierane są pod adresem: https://zrzutka.pl/y8wd67

Aktualizacja (6.04.2020 r.):

Super gest, który zasługuje na “podpromowanie” na łamach bloga. Rumski radny Leszek Kiersznikiewicz przeznaczył całe swoje wynagrodzenie za marzec (1409 zł) na zakup środków ochrony indywidualnej dla ratowników z Wejherowa. Więcej na ten temat we wpisie: Radny z Rumi przeznaczył całą swoją dietę na pomoc dla ratowników.

Treść wpisu z 17.03.2020 r.:

Za pieniądze zebrane podczas zbiórki zostaną zakupione środki ochrony i przekazane bezpośrednio do kierownictwa zespołów wyjazdowych. Po zakupie organizatorzy zobowiązali się zamieścić odpowiednie faktury.

„Pamiętajmy, że jako pierwsi do podejrzeń zachorowań na koronawirusa jadą ratownicy. Wspomóżcie tych dzielnych ludzi, którzy też mają swoje rodziny, dzieci i też się boją.

Zbiórka została już w pełni zweryfikowana przez serwis zrzutka.pl. W wiadomości prywatnej otrzymałem jednak skan pełnomocnictwa do przeprowadzenia zbiórki. Zostało podpisane przez kierujących Oddziałem Wyjazdowym z Wejherowa.

Zobacz:

Koronawirus – wiadomości, komunikaty i informacje dla mieszkańców Rumi


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *