Przemyślenia odnośnie jednej ulicy w Rumi (Problemy mieszkańców)

Przemyślenia odnośnie jednej ulicy w Rumi (Problemy mieszkańców)
Reklama
Reklama

Pan Jakub, jeden z czytelników Tymczasem w Rumi, zgłosił się do mnie z prośbą o poruszenie tematu dostępu do internetu przy ul. Narcyzowej. Poniżej publikuję jego wiadomość.

„Przemyślenia odnośnie jednej ulicy w Rumi”

Chciałbym się podzielić rzeczą która mi się nie podoba i może twoja strona mogłaby nagłośnić tą sprawę. Chodzi o kable i internet – na niektórych ulicach Rumi jest to kompletna masakra.

Reklama
Reklama

Mieszkam na ulicy Narcyzowej, blisko ulicy Partyzantów. Ulica Irysowa oraz Różana dostają nowe kable i nawet światłowody, a my dalej mamy kable sprzed (tak myślę) ponad 10 lat. Teraz, gdy mam zdalne studia, to jest makabra. Ledwo wszystko chodzi, bo internet nie wyrabia. Maksymalnie wyciska 1MB/s i to jest katorga.

Żadnen dostawca internetu nic z tym nie zrobi póki miasto nie zmieni kabli. Ja już nawet nie marzę o światłowodzie. Denerwuje mnie, że ulica dalej ma dziesięciokrotnie lepszy internet ode mnie i przez to nic nie mogę nic robić. Kiedyś chciałem nagrywać hobbystycznie filmiki na YouTube i jeden film przesłał się w 20 godzin, a trwał 20 minut.

Były już jakieś petycje oraz prośby, ale nic się nie dzieje, a teraz (w dobie pandemii) jest strasznie ciężko z tego powodu.

A czy Wy macie podobny problem jak Pan Jakub? A może znacie jego rozwiązanie? Jeśli tak, dajcie znać w komentarzach poniżej!

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Więcej tematów, o których poruszenie proszą mnie czytelnicy i o których mówi się Rumi znajdziecie w dziale: “Problemy mieszkańców”. Swoje propozycje możecie przesyłać na fanpage’u Tymczasem w Rumi oraz mailowo, na adres: tymczasemwrumi@gmail.com.

  • Winda na dworcu PKP w Rumi (Problemy czytelników)
  • Pojemniki na odzież używaną w Rumi (Problemy czytelników)
  • Oświetlenie na ulicach Rumi (Problemy czytelników)
  • Park Starowiejski i śmieci w stawie

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *