Pseudokibice (?) wybiegli na drogę krajową nr 6. Są zatrzymania

Pseudokibice (?) wybiegli na drogę krajową nr 6. Są zatrzymania
Reklama
Reklama

Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie poinformowała o „pseudokibicach”, którzy w sobotę wieczorem wybiegli na drogę krajową nr 6 w kierunku Rumi. Stwarzali tym samym zagrożenie, tamowali ruch i byli agresywni.

W sobotę (5 marca) po godzinie 19.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że agresywni mężczyźni (jak podejrzewają funkcjonariusze – ze środowiska pseudokibiców), biegną wzdłuż drogi krajowej nr 6, zachowując się agresywnie i tamując ruch.

Reklama
Reklama

Na miejsce skierowane zostały policyjne patrole, w celu ustalenia przebiegu i okoliczności zdarzenia. Mundurowi zabezpieczyli ślady oraz monitoring, a także rozmawiali ze świadkami. W toku pracy nad sprawą policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn. Wszyscy zatrzymani przebywają w areszcie i pozostają w dyspozycji śledczych, którzy pracują nad sprawą.

– Sprawa jest rozwojowa, nie wykluczamy kolejnych zatrzymań. Wstępnie sprawę zakwalifikowano jako nielegalne zbiegowisko, które jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 – informuje Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

To tyle z oficjalnych informacji. A z nieoficjalnych? 😉 Serwis stadionowioprawcy.net poinformował, że tej nocy na kibiców Lechii Gdańsk i Stomilu Olsztyn czekał „komitet powitalny” składający się z Arkowców i sympatyków Lecha Poznań („Lechia Gdańsk z przygodami na trasie, 5 marca 2022).

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

  • Nowa kamienica w Rumi Janowie
  • Rumia. Wiec solidarności z Ukrainą 
  • Duże zmiany w rejonie dworca PKP w Rumi? Firmy złożyły oferty
  • Skradziono skuter wodny. Nagroda od właściciela – 10 tysięcy złotych
  • Galeria Rumia przedłuża umowy. Duża sieć na kolejne lata

(swój wpis opracowałem na podstawie komunikatu Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie z 07.03.2022)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *