Co buduje się w Rumi? Inwestycje, remonty, przebudowy [Marzec 2022]

Co buduje się w Rumi? Inwestycje, remonty, przebudowy [Marzec 2022]
Reklama
Reklama

“Czy wiadomo coś o…”, “A co z…”, “Co dzieje się z…”. Pytania o inwestycje w Rumi to znaczna część wiadomości prywatnych i komentarzy od czytelników bloga. Odpowiedzi na część z nich znajdziecie poniżej! Sprawdźcie trwające i zakończone remonty oraz budowy.

Swój wpis opracowałem m.in. na podstawie komunikatu Urzędu Miasta Rumi z 04.03.2022 r. i innych materiałów pochodzących od deweloperów/prywatnych firm. 🙂

Reklama
Reklama

Rumia. Wyższe stawki czynszu za dzierżawę i najem w 2022 r.

W 2022 roku w Rumi obowiązują wyższe stawki czynszu za dzierżawę i najem. Zarządzenie, które je zmienia, weszło w życie 1 lutego.

Budowa ciągu spacerowego wzdłuż ul. Dębogórskiej

Kończą się prace związane z nasadzeniem roślin – łącznie przybędzie ich ponad 10 tysięcy. Równocześnie postępuje montaż systemu do podlewania, który znacznie ułatwi pielęgnację roślin. Kolejny etap prac obejmować będzie m.in. wykonanie ścieżki spacerowej, modernizację istniejących ciągów komunikacyjnych, wykonanie poręczy przy schodach oraz podjazdów dla wózków, montaż elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci) oraz wyrównanie terenu.

Budowa ciągu spacerowego wzdłuż ul. Dębogórskiej (fot. Urząd Miasta Rumi)

Budowa węzła integracyjnego przy stacji kolejowej w Rumi (ul. Starowiejska)

Trwa analiza złożonych ofert przetargowych. W ramach inwestycji planuje się m.in. przebudowę ronda im. hm. A. Voigta (przy Castoramie), budowę drogi rowerowej na odcinku od dworca do ul. Abrahama, modernizację pętli autobusowej (w tym wymianę wiat autobusowych), budowę parkingu przy ul. Towarowej, montaż elementów małej architektury oraz zagospodarowanie terenów zielonych. Więcej na ten temat pisałem w niedawno opublikowanym wpisie: Duże zmiany w rejonie dworca PKP w Rumi? Firmy złożyły oferty

Budowa centrum opiekuńczo-mieszkalnego

Rozstrzygnięto przetarg, który wyłonił wykonawcę – konsorcjum Ekoinbud. Zatwierdzona została koncepcja budynku. Wykonawca jest na etapie przygotowania projektu, kolejnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Prace budowlane powinny się rozpocząć w drugiej połowie tego roku.

Budowa centrum opiekuńczo-mieszkalnego, okolice ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego i Placu Kaszubskiego (fot. Urząd Miasta Rumi)

Nowa kamienica w Rumi Janowie

W centrum Rumi Janowa powstanie nowa kamienica, nosząca nazwę “Valor”. Będą się w niej mieściły 42 mieszkania. Teren został już ogrodzony i zabezpieczony przez dewelopera, firmę Pomorskie Domy. Kliknij, aby przeczytać cały wpis poświęcony na ten temat.

Wizualizacje nowej kamienicy przy ul. Dąbrowskiego w Rumi Janowie (źródło: Pomorskie Domy)

Co dzieje się z Biedronką przy ul. Starowiejskiej w Rumi?

Dlaczego sklep Biedronka przy ul. Starowiejskiej w Rumi jest zamknięty? Niektórzy z Was sugerowali nawet, że zostanie zamknięty, a w lokalu otworzy się inna firma. Zapytałem o to u źródła (kliknij, aby przejść do wpisu). Jak się okazuje, sklep jest właśnie w trakcie remontu, który (zgodnie z planem) ma się zakończyć na początku II kwartału tego roku.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6

Rozpoczęły się prace ziemne i fundamentowe. W ramach planowanej modernizacji powstanie trzypoziomowe skrzydło, w którym znajdą się m.in. sale lekcyjne, pomieszczenia do rewalidacji, sanitariaty oraz świetlica. Obiekt będzie nowoczesny i energooszczędny, a przez to przyjazny środowisku i dzieciom.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 im. A. Majkowskiego w Rumi, ul. Henryka Sienkiewicza 30. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Galeria Rumia przedłuża umowy

Galeria Rumia poinformowała o przedłużeniu umowy najmu z firmą Biedronka i drogerią Rossman, odpowiednio na następne 15(!) i 5 lat. Kolejni, nowi najemcy mają pojawić się już wkrótce.

Sklep Action w Rumi

Według wiadomości, które otrzymałem z biura prasowego firmy sklep Action faktycznie zostanie otwarty w Rumi. 🙂 Firma, w związku z dynamicznym rozwojem w Polsce, ma w planach otwarcie nowej placówki w Rumi. Kiedy to nastąpi? Prawdopodobnie jeszcze w 2022 roku. Więcej szczegółów i informacji zebrałem w osobnym wpisie (kliknij, aby przejść).

Rewitalizacja Góry Markowca

Trwają prace związane z wykonaniem sieci elektroenergetycznej i oświetleniowej, budową schodów podestowych i terenowych oraz konstrukcji żelbetowej wieży widokowej.

Przebudowa Góry Markowca w Rumi (fot. Urząd Miasta Rumi)

Rewitalizacja osiedla Zagórze

Wykonano warstwę ścieralną na ulicach: Kombatantów, Zakole, Szkolnej i Młyńskiej. W najbliższych dniach kontynuowane będą prace związane z budową boiska do piłki nożnej.

Trwa przebudowa osiedla Zagórze. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Budowa ul. Harcerskiej i fragmentu ul. Skarpowej

Zakres robót obejmuje m.in. budowę kanalizacji deszczowej, układu drogowego i oświetlenia. Prace rozpoczną się najpóźniej w kwietniu.

Budowa ul. Harcerskiej i fragmentu ul. Skarpowej (fot. Urząd Miasta Rumi)

Budowa ul. Katowickiej

Inwestycja została zrealizowana. W ramach przedsięwzięcia powstał nowy ciąg pieszo-jezdny i kanalizacja deszczowa, natomiast sieć gazowa została przebudowana.

Budowa ul. Katowickiej w Rumi (fot. Urząd Miasta Rumi)

Rumscy strażacy z nową siedzibą

U zbiegu ulic Reja i Fredry powstanie nowa strażnica dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Rumi. Według zapowiedzi “ma być najnowocześniejsza w województwie”. 

Stacja Kultura “numer dwa”? Nowy lokal biblioteki w Rumi!

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi znajdująca się przy ul. Kościelnej zostanie przeniesiona na plac Kaszubski. Zanim to jednak nastąpi, nowy lokal przejdzie gruntowny remont. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Co dalej z Błoniami Janowskimi w Rumi?

Co wiadomo o budowie Błoń Janowskich w Rumi? Kiedy łąki przy Pomorskiej i Dębogórskiej zostaną zabudowane? Informacje na ten temat zbieram w poniższym wpisie: Co dalej z Błoniami Janowskimi w Rumi? (kliknij, aby przejść)

Kiedy powstanie przystanek SKM Rumia Biała Rzeka?

Czy i kiedy zostanie zbudowany nowy przystanek SKM Trójmiasto w Rumi, pod nazwą “Rumia Biała Rzeka”? Wiadomości, które pojawiają się na ten temat, zamieszczam we wpisie: Kiedy powstanie przystanek SKM Rumia Biała Rzeka?.

Inwestycje i budowy na terenie Rumi

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *