Quiz dla dorosłych w Rumi. Do wygrania – nowoczesne tablety!

rumia turniej wiedzy o rumi jak wygrac tablet
Reklama
Reklama

W Rumi odbędzie się kolejny interaktywny turniej wiedzy! Do udziału w zabawie miasto zapraszamy wszystkich pełnoletnich mieszkańców. Zwycięska drużyna otrzyma nowoczesne tablety!Konkurs wiedzy o samorządzie i Rumi

Po raz pierwszy mieszkańcy Rumi mieli okazję uczestniczyć w interaktywnym quizie w ramach obchodów 65. urodzin miasta (kliknij i sprawdź relację).

Reklama
Reklama
Paweł Jałoszewski Tymczasem w Rumi blog Wiedza o Rumi

W pierwszym w historii miasta tego typu konkursie zmagania na poziomie szkolnym wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej numer 4, a w rozgrywce dorosłych – Strażnicy Miejscy. Swój zespół wystawił także blog Tymczasem w RumiNasza dwuosobowa ekipa zajęła 2. miejsce, przegrywając w ostatniej kolejce o zaledwie 6 punktów. Wszyscy uczestnicy otrzymali wówczas zestawy gadżetów, a laureatom wręczono dodatkowo pamiątkowe dyplomy. Jeśli ktoś z Was się waha – polecam, to świetna zabawa. 🙂

Paweł Jałoszewski Tymczasem w Rumi blog Wiedza o Rumi

Kolejny quiz wiedzy w Rumi – w marcu!

Drugie tego typu wydarzenie miasto zorganizuje 20 marca 2020 r. Interaktywny turniej, w formule zbliżonej do popularnych „Milionerów”, zostanie przeprowadzony w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi.Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach. Tego dnia najpierw swoją wiedzą o mieście będą mogli się wykazać mali uczestnicy projektu „Rumia oczami dzieci”. Następnie rywalizować będą uczniowie, którzy ukończyli 15 lat – w ich przypadku pytania będą dotyczyć Unii Europejskiej. Natomiast jako ostatni, w godzinach popołudniowych, z interaktywnym testem wiedzy zmierzą się pełnoletni mieszkańcy Rumi.

rumia konkurs interaktywny o uni europejskiej UE 2020

Quizspotter i 21 zamkniętych pytań

Interaktywny turniej zostanie przeprowadzony w nowoczesnej formule Quizspotter, która umożliwia obserwowanie pytań i bieżącego rankingu na dużym ekranie. Drużyny będą odpowiadać zespołowo na 21 zamkniętych pytań, za pomocą powierzonego na czas gry tabletu. Poprawna odpowiedź będzie nagradzana punktami, zaś błędna karana punktami ujemnymi. Wygra drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów.

Czego dotyczą pytania w quzie?

Pytania w konkursie będą dotyczyć m.in. 30-lecia samorządu terytorialnego w Polsce, miejskich symboli, znanych rumskich osobowości, lokalnych wydarzeń kulturalnych i sportowych, a także historii Rumi oraz…relacji z miastami partnerskimi. Tak, podobno takowe w ogóle istniały i to nawet poza wymianami szkolnymi. 🙂 Ciekawe.Nagroda główna

Jak poinformowało miasto, nagrodą główną w konkursie dla dorosłych jest zestaw trzech nowoczesnych tabletów dla zwycięskiej drużyny.

Zgłoszenia. Jak i do kiedy zgłosić swój zespół?

Jeśli chcesz wziąć wziąć udział w zabawie, powineneś wypełnić kartę zgłoszenia i złożyć ją w pokoju nr 113 Urzędu Miasta Rumi lub przesłać jej skan na na adres mailowy: promocja@um.rumia.pl. Nabór potrwa do 10 marca.

Uczestnikami mogą być wyłącznie drużyny składające się z mieszkańców Rumi, które po przesłaniu poprawnie wypełnionej karty zgłoszenia zostały przez Organizatora zakwalifikowane do turnieju. Każda drużyna składa się z trzech osób, które najpóźniej w dniu turnieju ukończyły 18. rok życia.

Organizatorem interaktywnego turnieju jest gmina Rumia, współorganizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi,  a jego realizatorem firma Quizspotter. Regulamin znajdziecie pod tym linkiem.

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *