Redzianin opuścił mieszkanie podczas kwarantanny, by kupić alkohol. Teraz zapłaci karę!

Redzianin opuścił mieszkanie podczas kwarantanny, by kupić alkohol. Teraz zapłaci karę!
Reklama
Reklama

Sporą nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec Redy, który podczas kwarantanny opuścił swoje miejsce zamieszkania. Za swoje postępowanie czeka go grzywna i to wysoka.W minioną sobotę (23 maja) po godzinie 11:00 policyjny patrol z Redy na jednej z ulic miasta rozpoznał mężczyznę, który prawdopodobnie powinien być na kwarantannie w domu. Policjanci podjechali bliżej i wylegitymowali mężczyznę, zachowując przy tym wszelkie środki ostrożności. Podczas sprawdzania jego tożsamości, potwierdzili swoje podejrzenia. W trakcie wyjaśniania przyczyny opuszczenia miejsca kwarantanny, okazało się, że 38-latek wyszedł do sklepu po alkohol.

Reklama
Reklama

Teraz w tej sprawie policjanci przeprowadzą postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 116 kodeksu wykroczeń, które dotyczy nieprzestrzegania przez osoby podejrzane o możliwą chorobę, odpowiednich nakazów i zakazów związanych z izolacją. W takim przypadku osoba może zostać ukarana grzywną w wysokości do 500 zł. Niezależnie od tego, policjanci przekażą informację o nieprzestrzeganiu zasady kwarantanny do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który w prowadzonym przez siebie postępowaniu może nałożyć na mężczyznę grzywnę w wysokości 30 tys. złotych.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *