Redzianin opuścił mieszkanie podczas kwarantanny, by kupić alkohol. Teraz zapłaci karę!

Reda Mieszkaniec Kwarantanna Koronawirus Tymczasem W Rumi

Sporą nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec Redy, który podczas kwarantanny opuścił swoje miejsce zamieszkania. Za swoje postępowanie czeka go grzywna i to wysoka.Reklama Reklama

W minioną sobotę (23 maja) po godzinie 11:00 policyjny patrol z Redy na jednej z ulic miasta rozpoznał mężczyznę, który prawdopodobnie powinien być na kwarantannie w domu. Policjanci podjechali bliżej i wylegitymowali mężczyznę, zachowując przy tym wszelkie środki ostrożności. Podczas sprawdzania jego tożsamości, potwierdzili swoje podejrzenia. W trakcie wyjaśniania przyczyny opuszczenia miejsca kwarantanny, okazało się, że 38-latek wyszedł do sklepu po alkohol.

Teraz w tej sprawie policjanci przeprowadzą postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 116 kodeksu wykroczeń, które dotyczy nieprzestrzegania przez osoby podejrzane o możliwą chorobę, odpowiednich nakazów i zakazów związanych z izolacją. W takim przypadku osoba może zostać ukarana grzywną w wysokości do 500 zł. Niezależnie od tego, policjanci przekażą informację o nieprzestrzeganiu zasady kwarantanny do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który w prowadzonym przez siebie postępowaniu może nałożyć na mężczyznę grzywnę w wysokości 30 tys. złotych.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie

Zobacz:


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *