Remont ulicy Żeglarzy w Rumi

Remont ulicy Żeglarzy w Rumi
Reklama
Reklama

Ulica Żeglarzy w Rumi przejdzie poważną metamorfozę. Wszystko ze środków firmy Domapart i PEWIK Gdynia.Ulica Żeglarzy w Rumi Janowie to droga gruntowa, której stan wymaga zdecydowanej poprawy- tym bardziej w perspektywie powstających nowych bloków. 😉 Wypadałoby, żeby był do nich przyzwoity dojazd, prawda? Deweloper Domapart i spółka PEWIK Gdynia (której laboratorium powstaje w okolicy ul. Żeglarzy) z własnego budżetu sfinansują realizację układu drogowego, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, oświetlenia ulicznego, kanału technologicznego oraz sieci wodociągowej.

Reklama
Reklama
Ulica Żeglarzy w Rumi. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Remont ulicy Żeglarzy w Rumi – co powstanie w ramach inwestycji?

Zgodnie z ustaleniami firma Domapart opłaci przebudowę i budowę jezdni, zjazdów, chodnika, kanalizacji deszczowej, a także wykonanie trawników, oświetlenia ulicznego, kanału technologicznego oraz oznakowania pionowego i poziomego. Natomiast spółka PEWIK Gdynia sfinansuje budowę kanalizacji sanitarnej i wodociągu.

– Przy ul. Żeglarzy, oprócz budynków mieszkalnych, swoją działalność prowadzą różne firmy. Wykonanie tej drogi zwiększy komfort jej użytkowników, a w przyszłości może stać się zachętą do zlokalizowania tam kolejnych przedsiębiorstw – mówi radny Piotr Bartelke.

Ulica Żeglarzy w Rumi przejdzie remont. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Kto wyremontuje ulicę Żeglarzy w Rumi? Znamy firmę.

Przetargi na wykonanie tej inwestycji zostały już rozstrzygnięte. Budowę sieci kanalizacji sanitarnej oraz drogi wykona Przedsiębiorstwo Robót Specjalistycznych „Rewers” z Bożegopola Wielkiego. Prace mają potrwać do końca września.

W ramach pierwszej części przedsięwzięcia powstanie sieć kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Żeglarzy oraz układ drogowy wraz z niezbędną infrastrukturą i mediami. Łącznie ulica zostanie wykonana na długości 341 m, wraz z dodatkowym odcinkiem tzw. ślepej uliczki o długości 42 m. Pozostałe etapy inwestycji zostaną zrealizowane do końca tego roku.

(wpis opracowałem na podstawie informacji prasowej Urzędu Miasta Rumi)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *