Dla mieszkańcaInwestycjeWiadomości

Remont ulicy Żeglarzy w Rumi

Remont ulicy Żeglarzy w Rumi
Reklama Reklama

Ulica Żeglarzy w Rumi przejdzie poważną metamorfozę. Wszystko ze środków firmy Domapart i PEWIK Gdynia.Ulica Żeglarzy w Rumi Janowie to droga gruntowa, której stan wymaga zdecydowanej poprawy- tym bardziej w perspektywie powstających nowych bloków. 😉 Wypadałoby, żeby był do nich przyzwoity dojazd, prawda? Deweloper Domapart i spółka PEWIK Gdynia (której laboratorium powstaje w okolicy ul. Żeglarzy) z własnego budżetu sfinansują realizację układu drogowego, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, oświetlenia ulicznego, kanału technologicznego oraz sieci wodociągowej.

Ulica Żeglarzy w Rumi. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Remont ulicy Żeglarzy w Rumi – co powstanie w ramach inwestycji?

Zgodnie z ustaleniami firma Domapart opłaci przebudowę i budowę jezdni, zjazdów, chodnika, kanalizacji deszczowej, a także wykonanie trawników, oświetlenia ulicznego, kanału technologicznego oraz oznakowania pionowego i poziomego. Natomiast spółka PEWIK Gdynia sfinansuje budowę kanalizacji sanitarnej i wodociągu.

– Przy ul. Żeglarzy, oprócz budynków mieszkalnych, swoją działalność prowadzą różne firmy. Wykonanie tej drogi zwiększy komfort jej użytkowników, a w przyszłości może stać się zachętą do zlokalizowania tam kolejnych przedsiębiorstw – mówi radny Piotr Bartelke.

Ulica Żeglarzy w Rumi przejdzie remont. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Kto wyremontuje ulicę Żeglarzy w Rumi? Znamy firmę.

Przetargi na wykonanie tej inwestycji zostały już rozstrzygnięte. Budowę sieci kanalizacji sanitarnej oraz drogi wykona Przedsiębiorstwo Robót Specjalistycznych „Rewers” z Bożegopola Wielkiego. Prace mają potrwać do końca września.

W ramach pierwszej części przedsięwzięcia powstanie sieć kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Żeglarzy oraz układ drogowy wraz z niezbędną infrastrukturą i mediami. Łącznie ulica zostanie wykonana na długości 341 m, wraz z dodatkowym odcinkiem tzw. ślepej uliczki o długości 42 m. Pozostałe etapy inwestycji zostaną zrealizowane do końca tego roku.

(wpis opracowałem na podstawie informacji prasowej Urzędu Miasta Rumi)

Reklama Reklama

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *