Remonty dróg i ulic w Rumi. Kolejne informacje

Remonty dróg w Rumi
Reklama
Reklama

Czy wiadomo kiedy odbędzie się remont ulicy, przy której mieszkasz? Jakie remonty i budowy dróg zapowiedziano w Rumi? Wszystkie informacje na ten temat zbieram we wpisie poniżej.

Remont ul. Gdańskiej w Rumi

Urząd miasta zapowiedział w komunikacie z 9 lutego 2024 r. remont ulicy Gdańskiej w Rumi, na odcinku od ronda im. rotmistrza Pileckiego do skrzyżowania z ul. Katowicką.

Reklama
Reklama

Poza wymianą asfaltu wykonawca przebuduje chodniki i dokończy ścieżkę rowerową, która zostanie zbudowana z bitumicznej nawierzchni. Z kolei wysłużone wiaty autobusowe zostaną zastąpione przez nowoczesne konstrukcje.

Dodatkowo na dwóch przejściach dla pieszych, przez które regularnie przechodzą dzieci zmierzające do szkoły, powstaną azyle (wyspy rozdzielające). Modernizacja obejmie także kanalizację deszczową.

Na realizację tej inwestycji urząd miasta zdobył dofinansowanie w wysokości 2 milionów złotych. Prace rozpoczną się (najprawdopodobniej) w wakacje 2024 roku.

Remonty dróg i chodników w Rumi

Z komunikatu urzędu dowiedzieliśmy się również, że najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na wymianę nawierzchni bitumicznych na ulicach: Żeromskiego, Sienkiewicza, Zbychowskiej, Roszczynialskiego, Górniczej oraz Piłsudskiego. Prace będą prowadzone na sporych odcinkach lub całych ulicach.

Pytanie: „Czy ulica Kościuszki w Rumi? doczeka się remontu?”
Odpowiada Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi: Doczeka, już niedługo będziemy mogli podać więcej szczegółów.

Pytanie: „Chodnik od ul. Debogórskiej do ul. Mickiewicza przy piekarni Skierka również woła o pomstę do nieba. Tam jest problem żeby przejść pieszo, co dopiero mają powiedzieć rodzice z wózkami. Czy to też będzie wyremontowane, jak wcześniej zapominał Pan Burmistrz jest już jakiś projekt , ale czy dotyczy to również ciągu pieszego?”
Odpowiada Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi: „Projekt dotyczy całego pasa drogowego, czyli ulicy, chodnika i ścieżki rowerowej. Konserwator zabytków i wojewoda nas wstrzymywali, teraz są już inni, więc mam nadzieję, że nie będzie problemów.”

Budowa ulicy Jeziornej w Rumi. Do kiedy potrwa?

Budowa ulicy Jeziornej w Rumi
Budowa ulicy Jeziornej w Rumi (fot. Urząd Miasta Rumi)

W lutym 2023 roku urząd miasta zapowiedział budowę ulicy Jeziornej. Najpierw wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, następnie zostaną zrealizowane roboty drogowe. Docelowo nawierzchnia zostanie wykonana z betonowej kostki, a po obu stronach znajdą się chodniki.

Inwestycję, na podstawie umów podpisanych z urzędem miasta, wykonają wspólnie trzy firmy deweloperskie: Inpro, Semeko oraz Orlex. Termin rozpoczęcia robót drogowych był uzależniony od zakończenia przez PEWIK Gdynia prac związanych z budową sieci wodno-kanalizacyjnej.

Co buduje się w mieście Rumia?

Sprawdź kategorię INWESTYCJE, gdzie znajdziesz wiadomości o przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

(wpis opracowałem na podstawie informacji prasowej Urzędu Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

9 Comments

 1. Krzysiek

  Czy ulica będzie dalej ślepa czy będzie przejazd do partyzantów – normalną nawierzchnią, a nie partyzantcką?

 2. Prezio Weja

  Dlaczego przy ul. Jeziornej w Rumi nia ma jeziora?! To tak jakby przy ul. Dworcowej w Wejherowie nie było dworca!

 3. hehe

  nie piszcie niczego głupiego, bo to wprowadzą w życie. spacerniak przy dębogórskiej, niech lenie z Policji zaganiają tam za karę tych co na czerwonym świetle przechodzą i do odsiadki na ławeczce 15 minut!

 4. Łukasz

  Kiedy zacznie się remont na ulicy Jeziornej? Do tej pory praktycznie nic nie zostało zrobione, a prace powinny się zakończyć w Lipcu 2023r.

 5. Leon

  Ponawiam pytanie, co dalej z budową ulicy Jeziornej w Rumi?

  • Damian

   Czy ulica Mickiewicza doczeka się remontu?

 6. xtrol

  Będzie jak sameko wyłoży w końcu kasę 😀

 7. Paulina

  Ja to czekam na remont ulicy Rajskiej. Dziurawa jak ser szwajcarski – trochę asfaltu, trochę płyt YOMB, trochę płyt drogowych. A jej skrzyżowania z Akacjową i Grabową wiecznie pod wodą podczas opadów deszczu.
  Budują się nowe osiedla, są rodziny z dziećmi, a nie mamy nawet chodnika 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *