Remonty dróg i ulic w Rumi. Kolejne informacje

Remonty dróg w Rumi

Czy wiadomo kiedy odbędzie się remont ulicy, przy której mieszkasz? Jakie remonty i budowy dróg zapowiedziano w Rumi? Wszystkie informacje na ten temat zbieram we wpisie poniżej.

Remont ul. Gierosa, ul. Torowej i ul. Morskiej. Do kiedy potrwa?

Reklama Reklama

Jak zapowiedział w komunikacie Urząd Miasta Rumi, w marcu 2023 roku rozpocznie się oczekiwana przez mieszkańców Rumi modernizacja ulic Ks. Lucjana Gierosa, Morskiej i Torowej.

Ulica Gierosa w Rumi przejdzie remont (fot. Urząd Miasta Rumi)

Zakres prac obejmuje wymianę nawierzchni jezdni wykonanej z trylinki oraz chodników na terenach należących do gminy. Dodatkowo na ul. Torowej przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa i wodociągowa.

Ulica Morska w Rumi przejdzie remont (fot. Urząd Miasta Rumi)

Inwestycja będzie przebiegać etapowo. W pierwszym etapie przebudowana zostanie ul. Ks. Lucjana Gierosa, w drugim ul. Morska (odcinek od ul. Dąbrowskiego do ul. Abrahama), a w trzecim etapie ul. Torowa (odcinek od ul. Abrahama do ul. Starowiejskiej). Koszt realizacji wszystkich prac wyniesie ponad 2 miliony złotych.

Ulica Torowa w Rumi przejdzie remont (fot. Urząd Miasta Rumi)

Podmiotem odpowiedzialnym za wykonanie inwestycji jest Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. Zakończenie wszystkich robót na ulicach Ks. Lucjana Gierosa, Morskiej i Torowej planowane jest na sierpień 2023 roku.

Budowa ulicy Jeziornej w Rumi. Do kiedy potrwa?

Budowa ulicy Jeziornej w Rumi
Budowa ulicy Jeziornej w Rumi (fot. Urząd Miasta Rumi)

W lutym 2023 roku urząd miasta zapowiedział budowę ulicy Jeziornej. Najpierw wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, następnie zostaną zrealizowane roboty drogowe. Docelowo nawierzchnia zostanie wykonana z betonowej kostki, a po obu stronach znajdą się chodniki.

Reklama Reklama

Inwestycję, na podstawie umów podpisanych z urzędem miasta, wykonają wspólnie trzy firmy deweloperskie: Inpro, Semeko oraz Orlex. Termin rozpoczęcia robót drogowych był uzależniony od zakończenia przez PEWIK Gdynia prac związanych z budową sieci wodno-kanalizacyjnej.

Wszystkie działania na ul. Jeziornej powinny się zakończyć najpóźniej w lipcu 2023 r.

Utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu

Modernizacja wymienionych ulic w Rumi wiąże się z koniecznością wprowadzenia tymczasowych zmian w organizacji ruchu. Urzędnicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zwracanie uwagi na okresowe oznakowanie.

– Dołożymy wszelkich starań, aby uciążliwości związane z przebiegiem tej inwestycji były możliwie najmniejsze. Za utrudnienia bardzo przepraszamy – mówi burmistrz Michał Pasieczny.

Ulica Mickiewicza w Rumi – czy przejdzie remont?

Mieszkańcy bardzo często pytają o remont ul. Mickiewicza w Rumi. Niestety, miastu nie udało się uzyskać dofinansowania na przebudowę tej ulicy. Urzędnicy zapowiadają, że będą dalej starać się o realizację inwestycji. [ostatnia aktualizacja: 12.03.2023 r.]

Co dzieje się z ulicą Kościuszki w Rumi?

Reklama Reklama

Urząd planuje remont ul. Kościuszki w Rumi. Postępowanie w procedurze Partnerstwa Prywatno- Publicznego już trwa. Obecnie miasto zakończyło dialog z potencjalnymi wykonawcami i przygotowuje zaproszenie do składania ofert.  [ostatnia aktualizacja: 12.03.2023 r.]

Co buduje się w mieście Rumia?

Sprawdź kategorię INWESTYCJE, gdzie znajdziesz wiadomości o przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

(wpis opracowałem na podstawie informacji prasowej Urzędu Miasta Rumi)

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

4 Comments

  1. Reklama Reklama
  2. Czy ulica będzie dalej ślepa czy będzie przejazd do partyzantów – normalną nawierzchnią, a nie partyzantcką?

  3. Dlaczego przy ul. Jeziornej w Rumi nia ma jeziora?! To tak jakby przy ul. Dworcowej w Wejherowie nie było dworca!

  4. nie piszcie niczego głupiego, bo to wprowadzą w życie. spacerniak przy dębogórskiej, niech lenie z Policji zaganiają tam za karę tych co na czerwonym świetle przechodzą i do odsiadki na ławeczce 15 minut!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *